3. Челси на Анчелоти с нова победа, 1:0 срещу КПР за "Карлинг Къп"

Челси на Анчелоти с нова победа, 1:0 срещу КПР за "Карлинг Къп"

Карло Анчелоти продължава победния си ход начело на лондонския Челси. „Сините” записаха успех над Куинс Парк Рейнджърс с 1:0 в среща от 3-ия кръг на „Карлинг Къп”.

Италианският специалист заложи на резервния си състав в мача. Дебют в официален мач направи руският национал Юри Жирков, а след дълго отсъствие в игра се завърна Джо Коул.

През първата част двата тима не създадоха достатъчно на брой голови положения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Анчелоти пусна в игра Франк Лампард и този ход даде резултат в 52-ата минута.

Джо Коул подаде отлично към Саломон Калу и той не остави шансове на вратаря на КПР Хийтън за 1:0. Феновете на „Стамфорд Бридж” очакваха още голове в това лондонско дерби, но за съжаление останаха разочаровани.

Така Челси записа минимален успех с 1:0 и чака следващи си противник в надпреварата. КПР пък ще се съсредоточи върху участието си в Чемпиъншип.

Челси – КПР 1:0
(1:0) Калу 52’

Челси: Иларио; Иванович, Ферейра, Хътчисън (77’ Тери), Белети; Малуда (46’ Лампард), Жирков (69’ А. Коул), Оби Микел, Дж. Коул; Борини, Калу

КПР: Хийтън; Бороудейл, Стюърт, Лайгъртууд, Горкс; Раутлидж, Роуландс (73’ Епрайм) , Форлин, Бузаки; Вайн (66’ Таарабт), Симпсън (73’ Пелицори)

Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон
Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0