3. Челси не остави шансове на Галатасарай и е на 1/4-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Челси не остави шансове на Галатасарай и е на 1/4-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Голове на Ето'о и Гари Кейхил още през първата част донесоха успеха на лондончани

Отборът на Челси не остави шансове на Галатасарай и постигна успех с 2:0. След равенството 1:1 в Турция в първия 1/8-финал "сините" от Лондон постигнаха целта си и с общ резултат от 3:1 продължават за следващия етап в Шампионската лига. Дидие Дрогба се завърна на "Стамфорд Бридж", след като прекара цели осем години в Челси, а посрещането от феновете бе повече от топло.

Тимът на Жозе Моуриньо не изпусна инициативата през целите 90 минути, въпреки че си осигури победата още преди почивката. Самуел Ето'о откир резултата на "Стамфорд Бридж" още в четвъртата минута, а Гари Кейхил оформи крайното 2:0 малко преди края на първата част.

Челси започна силно и още в четвъртата минута поведе. Оскар изведе Самуел Ето'о, който стреля силно и отбеляза. Муслера сложи ръка на пътя на топката, но не успя да я спре по пътя ѝ към мрежата.

"Сините" от Лондон продължиха с натиска си. След прекрасна комбинация между Оскар и Азар, бразилецът центрира, Азар пропусна за Лампард, който обаче, въпреки че се разтегна максимално, не успя да нанесе точен удар. Джон Тери също имаше възможност да се разпише.
След центриране от свободен удар бранителят бе оставен непокрит и стреля от воле, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Все пак тимът на Жозе Моуриньо се оттегли с два гола аванс на почивката, след като Гари Кейхил ознаменува 100-ия си мач за Челси с гол. След центриране от корнер, Тери засече топката с глава, Муслера блокира удара му, кълбото се оказа с Кейхил, който от два-три метра безпощадно заби топката в мрежата.

Второто полувреме не предложи толкова опасни ситуации, колкото първото, като футболистите на Жозе Моуриньо бяха уверени в продължаването си на 1/4-финалите спряха да търсят толкова упорито гола.

Все пак домакините продължиха доминацията си и имаха няколко шанса за трето попадение. В началото на втората част Вилиан тества Муслера отдалече, но стражът на Галатасарай боксира уверено. Малко по-късно Лампард беше близо до гола, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В края на двубоя Азар пробва красив удар по диагонала, но Муслера с една ръка изби удара му. Торес, който се появи като резерва, беше най-близо до трето попадение за домакините. След прекрасен пас на Азар с пета испанецът се озова сам срещу Муслера, но стреля право в него. Шурле се намираше на прекрасна позиция - сам на празна врата, но не получи пас от Торес, за което поиска и сметка от нападателя.

Дидие Дрогба можеше да се разпише при завръщането си на "Стамфорд Бридж", но след центриране в наказателното поле котдивоарецът не успя да засече добре топката.