3. Челси отнесе "детската градина" на Манчестър Сити с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси отнесе "детската градина" на Манчестър Сити с 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мануел Пелегрини брутално отсвири най-стария турнир в света, "гражданите" излязоха с петима пълни дебютанти

Челси разгроми „детската градина” на Манчестър Сити с 5:1 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия. Диего Коща, Вилиян, Кейхил, Азар и Траоре вкараха за Челси, а дебютантът Фаупала вкара почетния гол за Сити преди почивката, а за капак Коларов си вкара автогол в края. Това е изравнено постижение на английския шампион този сезон за най-убедителна победа след други победи с 5:1 над Нюкасъл във Висшата лига и над МК Донс за ФА Къп.

Челси победи Манчестър Сити за ФА Къп за първи път от 101 години и 1 ден. Последният им успех в турнира над "гражданите" бе от 20 февруари 1915 година, когато бият с 1:0 като гости.

Гуус Хидинк пусна абсолютно същия състав, който през седмицата загуби от ПСЖ с 1:2 в Шампионска лига. От другата страна обаче Мануел Пелегрини тотално бе отсвирил най-стария футболен турнир в света и направи цели 9 промени спрямо загубата от Тотнъм и заложи от първата минута на петима пълни дебютанти – Тосин Адарабиойо, Алейш Гарсия, Берсан Селина, Давид Фаупала и Ману Гарсия. Цялото пазене на Сити е за гостуването на Динамо (Киев) в осминафиналите на Шампионска лига в сряда.

Педро направи двойно с Фабрегас и уцели далечната греда в 13-ата минута. Сеск подаде отново на Педро в 23-ата, но той стреля право в Кабайеро.

10 минути преди почивката Еден Азар центрира меко отляво и Диего Коща с глава нямаше проблеми да прониже отблизо мрежата за 1:0.

Младоците на Сити отговориха веднага и две минути след това Ихеаначо центрира успоредно пред вратата за Давид Фаупала, който засече отблизо през Аспиликуета за 1:1.

Педро направи фрапантен пропуск преди почивката, но след паузата Челси помете неопитните „граждани”.

Азар намери Вилиян зад гърба на Демикелис и Гарсия, а бразилецът напредна и с нисък удар по диагонала направи 2:1.

В 51-ата минута Фернандо изчисти лошо и Гари Кейхил с чудесен шут покачи на 3:1.

Педро не успя от малък ъгъл, но точно в средата на първата част Еден Азар вкара от пряк свободен удар във вратарския ъгъл за 4:1. Уили Кабайеро погрешно тръгна да пази ъгъла зад стената, но бе изненадан в своя и Азар вкара за първи път този сезон на „Стамфорд Бридж”.

Челси получи спорна дузпа за задържане на Демикелис срещу резервата Бертран Траоре, но Кабайеро спаси удара на Оскар от бялата точка.

Минута преди края Оскар центрира отляво, а Бертран Траоре с гръб към вратата успя с глава параболично да прехвърли вратаря за 5:1. Траоре се разписа в трети пореден мач, в който играе.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит