3. Челси отново разочарова "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Челси отново разочарова "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

"Сините" не взеха лондонско дерби

Челси записа второ разочарование на "Стамфорд Бридж" през този сезон във Висшата лига след незадоволително 1:1 с Кристъл Палас в мач от 3 кръг.

След близо 30 години двата тима най-накрая изиграха мач, в който не успяха да се победят. По този начин тимът на Енцо Мареска остава без успех у дома през кампанията след 0:2 от Манчестър Сити на старта на сезона.

Срещата започна отлично за домакините, повели чрез Никълъс Джаксън след 25 минути игра. Нападателят на Челси завърши с едно докосване контраатака на домакините, а асистенцията бе на Коул Палмър.

Последваха силни минути за "сините", които търсиха второ попадение, с което да затворят срещата, но вместо това инкасираха такова.

В 53-ата минута Еберечи Езе получи на границата на наказателното поле, след което разстреля вратаря на съперника Роберт Санчес.

До края на мача и двата тима търсиха второто попадение, с което да спечелят.

Най-близо бе Джаксън, чийто удар бе париран от Дийн Хендерсън, а в самия край на срещата вратарят на гостите още веднъж спря решително атака на Челси.

След първите 3 кръга тимът на Мареска има 4 точки, а за Кристъл Палас точката е първа.

В друг мач от кръга Нюкасъл надви Тотнъм на "Сейнт Джеймсис Парк" с 2:1. Харви Барнс и Александър Исак бяха точни за "свраките", докато Дан Бърн си вкара автогол.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост