3. Челси отново се издъни, този път на "Либърти" (видео)

Челси отново се издъни, този път на "Либърти" (видео)

"Сините" завършиха 1:1 с тима на Суонзи, но без да вкарват гол

Отборът на Челси направи нова грешна стъпка в тазгодишната кампания в английската Висша лига. Този път кошмар за лондончани се оказа приятната изненада в Премиършип - тимът на Суонзи. В 40-та минута Синклер вкара за домакините, а играчите на Андре Вияш - Боаш изравниха след автогол на Тейлър в продължението на редовните 90 минути.

Срещата започна добре за домакините, които не бяха губили в своите 5 последни домакински мача. В 8-та минута Дани Греъм реши да изпробва възможностите на Петер Чех, но топката прелетя покрай вратата на гостите.

Десет минути по-късно Даниел Стъридж стреля към вратата на домакините, но неточно. След още шест примера му последва и Босингва.

Играта на "Либърти" продължаваше да не впечатлява с нищо, освен с борбата за териториално предимство в центъра. Десет минути преди края на полувремето Хуан Мата се отличи с два неточни изстрела, а хубав удар на Нейтън Дайър бе спасен вещо от Чех.

В 36-та минута Давид Луис се извиси високо, за да успее да стреля с глава от наказателното поле на Суонзи, но топката не стигна до целта. В 40-та минута домакините забиха звучен шамар на Фернандо Торес и компания, повеждайки с 1:0. Скот Синклер откри с хубав удар с левия крак от точката за изпълнение на дузпа.

До почивката нови голове нямаше, а след нея играчите на Вияш-Боаш излязоха с една единствена цел - да обърнат мача. С оглед показаното на терена до момента това нямаше как да стане, а и играта бе твърде често накъсвана. В 66-та минута Микаел Есиен демонстрира хубав удар от далечна дистанция с десния крак, но коженото кълбо прелетя над целта.

Футболистите от "Стамфорд Бридж" продължаваха да обстрелват домакините и чрез Давид Луис и резервата Ромелу Лукаку, но до попадение не се стигаше. В 86-та минута Ашли Коул получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. При такова положение дори и равенството за гостите изглеждаше невъзможно.

И все пак в даденото от съдията продължение Нийл Тейлър от състава на Суонзи си отбеляза автогол и по този начин подари точката на лондончани. С хикса Челси е на 4-та позиция в таблицата с 42 точки, а Суонзи е 13-ти с актив от 27 т.

ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа