3. Челси отново се превърна в кошмар за Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси отново се превърна в кошмар за Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диего Коща изкара червен картон на Мертезакер и вкара победния гол за 1:0 на "Емирейтс"

Челси нанесе първа загуба на Арсенал през 2016 година и спечели с 1:0 визитата си на „Емирейтс” в 23-ия кръг на Висшата лига. Диего Коща бе основната фигура в мача, като първо изкара червен картон на Мертезакер в 18-ата минута, а пет по-късно вкара победния гол, което значи, че Челси направи дубъл над „артилеристите” в първенството този сезон. Арсенал няма победа над Челси в Премиършип от 2011 година и вече 570 минути няма гол срещу този съперник.

„Сините” на Гуус Хидинк препънаха тима на Венгер в битката за титлата и Лестър остана еднолично на върха след този кръг с 47 точки, докато Манчестър Сити и Арсенал изостават с по три зад „лисиците”. Челси събра 28 и настигна 13-ия Уест Бромич, продължавайки силната си серия без загуба под ръководството на холандския временен мениджър.

Арсенал бе сочен за фаворит преди мача, но Челси не изпитваше притеснения в Северен Лондон и уверено разиграваше. В 18-ата минута атака на домакините се провали, а Вилиян веднага пусна пас за Диего Коща, който се измъкна от Мертезакер, но немският бранител протегна крак и го спъна като последен в защита доста пред наказателното поле. Коща се затъркаля пресилено по терена, но Марк Клатенбърг имаше основания да изгони Мертезакер за фаул като последен в защита и наистина му вдигна директен червен картон.

Венгер помисли какво да прави и част от феновете изразиха разочарование от решението му да смени централния нападател Оливие Жиру, за да пусне Габриел Паулиста. Самият Жиру също поклати глава в знак на недоволство, но напусна терена.

Само минута след смяната Бранислав Иванович центрира отдясно, а Диего Коща се вклини на първа греда между Кошчелни и току-що влезлия Габриел, за да прониже бившия си съотборник Петър Чех за 1:0 в 23-ата минута.

След гола Арсенал контролираше играта с човек по-малко, но се затрудняваше да стига до чисти положения пред Куртоа. На два пъти Уолкът оставаше леко в засада при добри атаки.

Преди почивката Диего Коща изведнъж се отскубна от прекия си пазач, но Чех спаси на близката греда.

Челси умело държеше топката в началото на втората част, а домакините имаха късмет, че намеса на Кошчелни срещу Фабрегас в наказателното поле не се превърна в дузпа.

Венгер реагира като пусна ненапълно възстановения Алексис Санчес на мястото на Джоел Кембъл. Чилиецът бе причина за временен подем в действията на „топчиите”, а Хидинк извади Коща, за да пусне Лоик Реми.

Азар и Окслейд-Чембърлейн също влязоха в края, а с човек повече Челси почти с нищо не затрудняваше Чех.

Напротив, Матийо Фламини имаше шанс да изравни след центриране на Белерин, но не успя да нанесе финалния удар.

Чак в добавеното време Арсенал хвърли всичко в атака и следваха атаки една след друга към двете врати. Петър Чех дори отиде да скача при корнер пред вратата на Челси, но нищо не помогна на Арсенал да измъкне нещо от този мач и лошата серия на Венгер срещу Арсенал продължи.

13 -1 Челси 23 7 7 9 32:34 -2 28
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи