3. Челси повали ялов Сити насред "Етихад" (ВИДЕО)

Челси повали ялов Сити насред "Етихад" (ВИДЕО)

"Сините" победиха с 1:0 с гол на Иванович и развалиха перфектното домакинско постижение на "гражданите"

Челси направи нова важна крачка в борбата за титлата във Висшата лига, след като тази вечер спечели с 1:0 голямото дерби срещу Манчестър Сити от 24-ия кръг. След 11 поредни домакински победи в Премиършип, това бе първа загуба за Манчестър Сити на неговия "Етихад".

Мачът започна с отлична възможност за домакините, след като в 18-ата минута топката се разходи покрай голлинията на Петър Чех, но нямаше кой да я бутне във вратата.

Така дойде 32-ата минута, когато столичани излязоха напред в резултата чрез Бранислав Иванович. Тогава Рамирес стреля, топката се отби в защитник на Манчестър Сити, и попадна точно в краката на Бранислав Иванович. Сърбинът би силно от границата на наказателното поле и изненада стража на домакините Харт – 0:1.

Този гол обърка домакините и в края на полувремето само късметът им помогна да не изостават с повече голове, след като изстрел на Ето'о срещна гредата.

В 52-ата минута Яя Туре можеше да изравни, но шутът му прелетя на сантиметри встрани от целта. Буквално в ответната атака Матич разтърси напречната греда с феноменален изстрел. В 66-ата минута Кейхил с глава нацели гредата (трета за Челси).

Футболистите на Сити се вдигнаха на последен финален щурм. Четвърт час преди края Чех спаси по невероятен начин силен удар на Давид Силва. Испанецът пропусна страхотен шанс за отбора си и минута след последното си положение от 4-5 метра прати топката в аут.

След победата Сити остава на 2-о място във временното класиране с актив от 53 точки, с колкото е и Челси. Двата тима са на 2 точки от лидера Арсенал и на 6 пред 4-ия Ливърпул.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи