3. Челси разпиля Кардиф и вече е на второ място в Англия (ВИДЕО)

Челси разпиля Кардиф и вече е на второ място в Англия (ВИДЕО)

„Сините” спечелиха с 4:1 лондонското дерби с Кардиф, Еден Азар блести с два гола и асистенция

Лондонският Челси успя да излезе на втора позиция след победа над новака Кардиф Сити с 4:1.

Лондонското дерби от осмия кръг на английската Висша лига, играно на "Стамфорд Бридж", започна лошо за домакините, които допуснаха гол още в 10-ата минута. В автор на попадението се превърна Джордън Мъч.

Челси обаче успя да изравни още преди почивката с попадение на Еден Азар, разписал се след пас на Самуел Ето’о в 33-ата минута.

След почивката момчетата на Жозе Моуриньо тотално надиграха своя съперник и отбелязаха нови три гола. В 66-ата минута камерунецът Ето'о отбеляза първия си гол за клуба и изведе своя отбор напред.

Резервата Оскар покачи на 3:1 в 78-ата минута след пас на Рамиреш, а крайния резултат оформи Еден Азар с втория си гол в мача, паднал осем минути преди края на редовните 90.

Със спечелените три точки Челси събра 17 и вече е само на две от лидера Арсенал. Новакът Кардиф пък остана на точка над чертата, с 8 точки от също толкова срещи.