3. Челси се добра до преиграване за ФА къп след реми у дома с Бирмингам (видео)

Челси се добра до преиграване за ФА къп след реми у дома с Бирмингам (видео)

Стъридж спаси лондончани с гол за 1:1, Хуан Мата изпусна дузпа, Торес с още едно безлично полувреме

Съставът на Челси продължи с неубедителното си представяне и в 1/8-финалите на ФА къп, след като стигна само до 1:1 у дома срещу представителя на Чемпиъншип Бирмингам.

Лондончани започнаха активно двубоя, но в 20-ата минута гостите поведоха в резултата на "Стамфорд Бридж" след изпълнение на корнер и хаос в отбраната на Челси, от които се възползва дебнещият на далечната греда Дейвди Мърфи, а той без да се замисли откри головата сметка на гостите.

Едва две минути по-късно обаче домакините получиха шанс да се върнат в мача, тъй като Уейд Елиът фаулира Рамиреш в наказателно си поле, но изпълнената от Хуан Мата дузпа бе спасена от стража на гостите Колин Дойл, макар и гредата да помогна затова, че топката не попадна в мрежата му.

Така гостите се оттеглиха с гол аванс на почивка, а по време на паузата в игра за домакините се появи Дидие Дрогба, който замени неубедителния Фернандо Торес. През втората част Челси натисна и в 62-ата минута стигна до изравняване.

Тогава Бранислав Иванович центрира отдясно и Даниел Стъридж с глава вкара седмия си гол в шест мача от най-стария клубен футболен турнир.

Така воденият от Андре Вияш-Боаш състав остана само с един успех в шест мача, докато гостите останаха непобедени в 14 поредни двубоя от всички турнири. Преиграването е в Бирмингам след малко повече от седмица.