3. Челси се подигра с Атлетико на "Стамфорд Бридж" - 4:0

Челси се подигра с Атлетико на "Стамфорд Бридж" - 4:0

„Сините” от Лондон тотално надиграха своя противник и го хвърлиха в небитието с два гола на Калу, Лампард и автогол на накрая на Переа

Челси разби с 4:0 испанския Атлетико (Мадрид) на „Стамфорд Бридж” и почти си осигури и на теория класирането за следващата фаза на Шампионската лига, след като вече има три от три победи в своята група 'D".

„Сините” от Лондон тотално надиграха през второто полувреме своя противник и го хвърлиха в небитието с два гола на Калу, Лампард и автогол на накрая на Переа. С тази срамна загуба „дюшекчиите” наистина ще трябва да направят много и да имат голям шанс, ако искат да преминат груповата фаза на надпреварата.

Двубоят започна много интересно и с малко по-остра игра на Атлетико. Защитата на Челси, която бе променена и в нея включен Бранислав Иванович заради слабите изяви на Рикардо Карвальо в мача с Астън Вила, бе поставена под напрежение от набезите на испанските атакуващи футболисти. Агуеро, Фурлан и Раул Гарсия създадоха няколко опасности в първата третина на мача.

Челси пък имаше изключително сериозно положение още в Първите минутаи на мача, когато Калу пропусна да вкара на полупразна врата след страхотен пас Деко. Именно той обаче вкара първия гол в 41-ата минута. Котдивоарецът се възползва от дадения му шанс заради наказанието от три мача на сънародника си Дрогба и отбеляза първото попадение. Лампард намери Ашли Коул, който центрира ниско към наказателното поле, където Калу вкара от малкия пеналт.

Още в началото на второто полувреме Челси поведе с 2:0. Автор на гола отново бе Саломон Калу. Той се извиси отблизо след центриране от корнер на Лампард и направи резултата 2:0.

Малко преди гола пък, Серхио изби с мъка страховит удар на Анелка от границата на наказателното поле.

След попадението Атлетико се предаде. Абел Ресино направи две смени в състава си и вкара Макси Родригес и Журадо, но това не помогна на отбора.

В 69-ата минута Франк Лампард направи двойно подаване близо до наказателното поле с Михаел Есиен и стреля незабавно от дъгата, а топката се оплете в долния ляв ъгъл на вратата на Серхио – 3:0.

За Атлетико Макси Родригес на два пъти бе много близо до почетно попадение, но шансът не бе с него.

В 91-ата минута крахът за гостите стана пълен. Луис Переа си вкара автогол след пряк свободен удар, изпълнен от Флоран Малуда, и с това направи загубата съвсем срамна.

Така Челси има пълен актив от 9 точки след три мача, а Атлетико, със своята една точка, към момента се бори за влизане в директните елиминации на Лига Европа, ако спечели третото място в групата, за което се бори с кипърския Апоел.

Челси - Атлетико (М) 4:0
1:0 - Калу (41')

2:0 - Калу (52')
3:0 - Лампард (69')
4:0 - Переа (90', авт.)

Челси: Чех, Белети, Иванович, Тери, А. Коул (75-Малуда), Есиен, Деко, Балак, Лампар, Калу (73-Жирков), Анелка (78-Стъридж);
Атлетико: Асенхо, Уйфалуши, Переа, Домингес, Ант. Лопес, Сантана (65-Макси), Р. Гарсия, Асунсао (54-Хурадо), Симао (77-Рейес), Форлан, Агуеро;

Жълти картони: Белети (Челси); Раул Гарсия (Атлетико);

Рефер: Флориан Майер;

Стадион: "Стамфорд Бридж";

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0