3. Челси се разправи с Болтън - 4:0 на "Стамфорд Бридж"

Челси се разправи с Болтън - 4:0 на "Стамфорд Бридж"

Калу, Малуда, Деко и Дрогба точни за лондончани

Лондонският Челси се класира с лекота за ¼-финалите на турнира за „Карлинг Къп”. Тимът на Карло Анчелоти показа отличен футбол на своя „Стамфорд Бридж” и победи с 4:0 гостуващия Болтън на Гари Мегсън.

Татко Карло бе заложил на по-голяма част от резервите си, но на терена личаха имената на Алекс, Иванович, Деко, Балак, Малуда и Калу.

В 15-ата минута левият краен бранител за „сините” в този мач центрира от фланга и Саломон Калу с глава откри резултата. 11 минути по-късно френският национал Флоран Малуда с хубав удар вкара втори гол във вратата на Ал Хабси.

В 23-ата минута пък вратарят на лондончани Иларио получи контузия и на негово място в игра се появи дошлият от Мидълзбро Рос Търнбул.

През втората част португалецът Деко също се записа сред голмайсторите като бе точен след отличен пробив на Джо Коул в 67-ата минута.

Голмайсторът на Челси Дидие Дрогба показа голямата си класа минута преди края на редовното време. Отново блестяща игра на Джо Коул и попадение с глава на национала на Кот д’Ивоар.

Цял мач за домакините, след няколко месечно лечение на контузия, изигра бразилският защитник Алекс.

Състав на Челси в срещата:
Иларио (23’ Търнбул); Белети, Иванович, Алекс, Ферейра; Деко, Балак, Дж. Коул, Малуда, Калу (46’ Есиен); Стъридж (62’ Дрогба)
Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0