3. Челси спечели с дузпа лондонското дерби с КПР (ВИДЕО)

Челси спечели с дузпа лондонското дерби с КПР (ВИДЕО)

Еден Азар се разписа от бялата точка четвърт час преди края за 2:1

Лидерът Челси постигна трудна, но важна победа в десети кръг на Висшата лига, след като триумфира с 2:1 вкъщи в лондонското дерби с Куинс Парк Рейнджърс.

Момчетата на Жозе Моуриньо срещнаха изключително мотивиран съперник, който бе близо да измъкне точка от „Стамфорд Бридж”, но в крайна сметка остана с празни ръце.

Домакините започнаха силно, но Бранислав Иванович и Оскар не успяха да открият резултата. В 32-ата минута обаче последният откри резултата с красив удар от движение с външен фалц след чудесен пробив и хубав пас пас на Сеск Фабрегас.

Това обаче сякаш успокои домакините и те понижиха оборотите, а с пропуски се отчетоха Вилиан, Луис Фелипе и Еден Азар.

Така Челси се оттегли с минимален аванс на почивката, а след нея гостите възстановиха статуквото. В 62-ата минута Лирой Фер стреля, а Чарли Остин с пета отклони топката и матира Тибо Куртоа - 1:1.

„Сините” обаче реагираха мигновенно и Еден Азар пропусна няколко удобни възможности, преди в 75-ата минута да бъде съборен в пеналта от Маурисио Исла.

Реферът посочи бялата точка, а зад нея застана именно Азар, който хладнокръвно вкара за 2:1.

След успеха Челси остава на върха с 26 точки, като има с 4 повече от втория Саутхемптън. „Обръчите” на Хари Реднап пък остават в зоната на изпадащите със 7 точки от 10 мача.