3. Челси срази Ливърпул в супердербито на Острова - 2:0

Челси срази Ливърпул в супердербито на Острова - 2:0

„Сините” от Лондон се изкачиха на 1-ото място в класирането с 21 точки, на 2 пред шампионите от Манчестър Юнайтед. Ливърпул са на 5-о място с 15.

Челси победи Ливърпул с 2:0 в супердербито на английската Висша лига. Препълненият „Стамфорд Бридж” видя попадение на Никола Анелка в 60-ата минута на срещата, а в даденото продължение резервата Флоран Малуда направи 2:0. С две асистенции се отчете националът на Кот д'Ивоар Дидие Дрогба.

Това бе първа победа над тим от т.нар. Топ 4 в Англия за италианския мениджър на Челси Карло Анчелоти. Ливърпул пък вече има 3 загуби в Премиершип от 8 мача, като за сравнение през миналия сезон отборът записа две поражения.

„Сините” от Лондон се изкачиха на 1-ото място в класирането с 21 точки, на 2 пред шампионите от Манчестър Юнайтед. Ливърпул са на 5-о място с 15.

През първата част двата тима не рискуваха излишно. И двата тима заложиха предимно на играта в защита като не оставяха празни пространства пред Никола Анелка, Дидие Дрогба и Фернандо Торес.

Все пак през първите 45 минути футболистите на Карло Анчелоти бяха по-добри на терена. Михаел Балак стреля опасно с глава, а хубав удар по земя бе спасен от Пепе Рейна. Никола Анелка също имаше добро положение за откриване на резултата, но стреля слабо с глава и Рейна бе на своето място.

За Ливърпул испанският голмайстор Фернандо Торес не успя да се разпише с глава след отлично центриране на Дирк Каут отдясно. В края на полувремето Алберт Риера изпълни пряк свободен удар от около 40 метра, топката тупна пред Иларио, но португалският страж с последни усилия успя да избие в ъглов удар.

В началните минути на втората част нещата на терена не се промениха. Десният защитник на „сините” Бранислав Иванович се опита да изненада Рейна с удар от дистанция, но стражът на Ливърпул спаси.

В 60-ата минута лондончани ликуваха. Масчерано сбърка една топка в средата на терена, Дрогба проби по лявото крило, намери отлично Анелка на 3 метра от голлинията и французинът откри резултата.

Бенитес веднага се опита да промени негативния резултат за „червените”, като пусна в игра Йоси Бенаюн. Израелският национал веднага раздвижи играта на гостите. Глен Джонсън стреля много неточно от границата на наказателното поле, а Торес пропиля добра атака отдясно след слаб изстрел с глава.

В 78-ата минута Дрогба изпълни много хубав пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата. Три минути по-късно Торес направи фрапантен пропуск от изключително изгодна позиция.

В даденото от съдията продължение Флоран Малуда реши всичко в мача. Дрогба се подигра с Фабио Аурелио и Джейми Карагър, пусна пас към Малуда и френският национал не сгреши.

В следващата атака Бенаюн направи феноменален пропуск, а удар на Джерард бе спасен от Иларио. Срещата завърши 2:0, а след загубата от Фиорентина през седмицата, Ливърпул отново допусна поражение.

Челси – Ливърпул 2:0
(1:0) Анелка 60’
(2:0) Малуда 90’

Челси: Иларио; Иванович, Карвальо, Тери, А. Коул; Балак, Есиен, Лампард, Деко (76’ Малуда); Дрогба, Анелка

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Шкъртел, Инсуа (83’ Аурелио); Каут, Масчерано, Лукаш (76’ Бабел), Риера (67’ Бенаюн), Джерард; Торес

Жълти картони: Есиен (Ч), Джерард (Л)
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 41 372 зрители
Съдия: Рон Аткинсън

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0