3. Челси срази Малайзия с 4:1, Де Брюин се контузи (ВИДЕО)

Челси срази Малайзия с 4:1, Де Брюин се контузи (ВИДЕО)

Марк Шварцер дебютира за "сините", втора поредна победа в контролите и нов гол за Лукаку

Жозе Моуриньо записа победа и във втория си мач начело на Челси след завръщането в в клуба. „Сините” от Западен Лондон победиха сборен отбор на Малайзия с 4:1 след попадения на Траоре, Де Брюин, Лукаку и Моузес. В първия си мач за новия сезон Челси спечели с 1:0 над Шинга.

Марк Шварцер за първи път започна мач с екипа на Челси, а Кевин де Брюин получи тежка контузия веднага след като вкара красиво попадение и има съмнения, че е скъсал връзки и ще остане за дълго извън терените.

Срещата започна с ранен гол за английския гранд. Де Брюин центрира отдясно, Азар и Лукаку бяха в наказателното поле, но 17-годишният Бертран Траоре изпревари всички и засече в мрежата за 1:0.

Азиатците точно натиснаха и изравниха играта, когато получиха втори гол. Лукаку заложи за Де Брюин и той с красиво воле се разписа за 2:0, но се приземи лошо и бе изнесен на носилка.

В добавеното време на първата част Траоре пусна извеждащ пас за Ромелу Лукаку и таранът с мощен удар преодоля вратаря за 3:0.

След почивката темпото падна, но Азар и Ба направиха пропуски.

В средата на втората част Кевин де Брюин даде добър сигнал, като бе уловен от камерите сам да се връща на трибуните, за да догледа мача.

В 88-ата минута Джош Макекрън даде страхотен пас за Моузес, нигериецът се нагласи и с нисък удар покачи на 4:0.

Малайзия намери сили за почетен гол. Петър Чех спаси с крак изстрел от пряк свободен удар, но Шас направи добавка за крайното 4:1.

Малайзия XI - Челси 1:4
0:1 Траоре '5
0:2 Де Брюин '29
0:3 Лукаку '45+3
0:4 Моузес '88
1:4 Шас '90

Челси (Първо полувреме: 4-2-3-1): Шварцер – Иванович, Чалоба, Тери (к), Бертранд, Ван  Гинкел, Есиен, Траоре, Де Брюин (31’ Ферус), Азар, Лукаку
Челси (Второ полувреме: 4-2-3-1): Чех – Уолъс, Калас, Кейхил, Коул, Ван Гинкел (66’ Мекекрън), Рамиреш, Моузес, Азар (66’ Пиазон), Шюрле, Ба
Райо Валекано би Алавес с автогол

С човек по-малко и минималното 1:0

Червен картон за българин в Серия Б

Антов резерва за Кремонезе

ОБЗОР: Холанд качи Манчестър Сити на върха с гол №11 в Англия (ВИДЕО)

Астън Вила изпусна успеха в 96-ата минута, резултати и класиране във Висшата лига

ОБЗОР: РБ Лайпциг оглави Бундеслигата, Аугсбург обърна Дортмунд (ВИДЕО)