3. Челси срази Съндърланд с 3:1, Уулвърхемптън изненада Уигън като гост с 1:0

Челси срази Съндърланд с 3:1, Уулвърхемптън изненада Уигън като гост с 1:0

Отборът на Челси постигна втора поредна победа във Висшата лига под ръководството на Карло Анчелоти, след като надигра с 3:1 състава на Съндърланд. Срещата се игра на "Стейдиъм ъф Лайт" и бе от програмата на 2-ия кръг на Премиършип. В друг мач от този втори кръг отборът на Уулвърхемптън успя да вземе първите си три точки за това първенство, след като се наложи трудно с 1:0 над състава на Уигън.

Отборът на Челси постигна втора поредна победа във Висшата лига под ръководството на Карло Анчелоти, след като надигра с 3:1 състава на Съндърланд. Срещата се игра на "Стейдиъм ъф Лайт" и бе от програмата на 2-ия кръг на Премиършип.

Срещата започна по-добре за домакините, които излязоха напред в резултата още в 18-ата минута, когато Дарън Бент бе точен за 1:0. До края на полувремето "сините" се опитаха да изравнят, но така и не успяха. През втората част обаче, възпитаниците на Карлето се появиха на терена твърдо решени да обърнат развоя на мача в своя полза. В 52-ата минута Михаел Балак успя да изравни, а в 61-ата Лампард обърна тотално срещата, след като бе точен от дузпа. Крайното 3:1 оформи бразилецът с португалски паспорт Деко.

В друг мач от този втори кръг отборът на Уулвърхемптън успя да вземе първите си три точки за това първенство, след като се наложи трудно с 1:0 над състава на Уигън.

Интересното е, че "атлетик" успяха да победят с 2:0 Астън Вила като гост на старта на шампионата, но този двубой се игра на "Джей Джей Би Стейдиъм" и Уигън се провалиха пред собствената си публика. Единственото попадение в срещата бе дело на Киох още в 6-та минута и то бе напълно достатъчно на "вълците" да се поздравят с успеха.