3. Челси води на Арсенал с 1:0 след едно полувреме в лондонското дерби

Челси води на Арсенал с 1:0 след едно полувреме в лондонското дерби

Челси води на Арсенал с 1:0 след едно полувреме игра в лондонското дерби от 15-ия кръг на английската Висша лига, предаде кореспондентът на Novsport.com в английската столица Андрей Йорданов. Двубоят се играе на „Стамфорд Бридж” в Лондон, а единственото попадение падна в 30-ата минута, след автогол на Йоан Джуру.

Първото полувреме бе изключително динамично, като се редуваха атаки и към двете врати. „Сините” упражниха натиск, като добри възможности се откриха пред Анелка и Калу. Удари на Деко и Балак пък бяха спасени с вещина от Алмуния. Стигна се до 30-ата минута на двубоя, когато Челси организира добра атака, топката попадна в Босингва на десния фланг, той центрира остро към малкото наказателно поле на Алмуния и защитникът на „артилеристите”. Джуру я отклони в собствената си врата за 1:0.

Футболистите на Арсен Венгер веднага се опитаха да изравнят резултата, като удар на Ван Перси бе отразен от Чех, а Денилсон падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, която не бе отсъдена от Майк Дийн. До края на първото полувреме Калу и Анелка можеха да удвоят преднината на „сините”, но топката не посети за втори път мрежата на Алмуния.

Стартови състави на двата тима:

Челси: Чех, Босингва, Иванович, Тери, А. Коул, Микел, Деко, Балак, Лампард, Калу, Анелка

Арсенал: Алмуния, Саня, Гала, Джуру, Клиши; Денилсон, Сеск, Сонг, Насри, Адебайор, Ван Перси.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1