3. Челси взе глътка свеж въздух, надви без проблеми последния Шефилд Юнайтед

Челси взе глътка свеж въздух, надви без проблеми последния Шефилд Юнайтед

"Сините" спечелиха с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж"

Челси победи Шефилд Юнайтед с 2:0 в мач от от 17-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за “сините” паднаха в 54-ата и 61-ата минута, като автори бяха Коул Палмър и Николас Джаксън.

В 24-ата минута “остриетата” имаха добър шанс да открият резултата, след като Камерън Арчър стреля от далечно разстояние, но ударът му премина встрани от вратата на Джордже Петрович.

9 минути след старта на второто полувреме Рахийм Стърлинг намери Коул Палмър, който с прецизно изпълнение откри резултата. Попадението бе разглеждано с ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе признато.

В 61-ата минута Палмър влезе в ролята на асистент, след като подаде към Николас Джаксън, който нямаше как да пропусне на празна врата. И при този гол имаше съмнение, че играч на Челси е в нередовна позиция, но и това попадение бе зачетено.

10 минути по-късно Шефилд Юнайтед можеше да върне интригата в мача. Джеймс Макатий изпълни пряк свободен удар, но Петрович се намеси и изби в корнер.

В 83-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за евентуално нарушение срещу Конър Галахър, но Анди Мадли не посочи бялата точка.

Моменти след това Армандо Броя бе намерен от Палмър в пеналтерията, но не се възползва от добрата ситуация и не уцели вратата на гостите.

Две минути преди изтичането на редовното време на двубоя Палмър стреля от пряк свободен удар. Уесли Фодарингъм обаче се намеси и не позволи топката да попадне в мрежата му за трети път.

С успеха Челси се изкачи до 10-ото място в таблицата с 22 пункта, докато Шефилд Юнайтед остава последен с едва 8 точки. В следващия кръг "сините" от Лондон приемат Нюкасъл, докато "остриетата" гостуват на Астън Вила.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)