3. Челси взе купата на турнира "Asia Cup"

Челси взе купата на турнира "Asia Cup"

С голове на МакЕкрън и Торес "сините" от Лондон победиха Астън Вила на финала

Челси спечели турнира "Asia Cup" след победа 2-0 над местния си конкурент в Англия Астън Вила. Преди това "сините" от Западен Лондон постигнаха разгромяваща победа 4-0 над хонгконгския Китчий, за да се класират на финала. Вила пък победи Блекбърн на полуфинала с два гола на Дарън Бент.

Още в 35-тата секунда от финалния двубой между Челси и Вила 18-годишният МакЕкрън даде преднина на лондончани. През второто полувреме Фернандо Торес удвои преднината на Челси с първото си докосване, след като се появи като резерва, и така осигури победата за отбора си.

През миналия сезон във Висшата лига двата отбора на два пъти не успяха да излъчат победител. През октомври мачът на "Вила Парк" завърши при резултат 0-0, докато сблъсъкът на "Стамфорд Бридж" беше истинско шоу, в което феновете видяха цели шест гола, но мачът отново завърши наравно.

Шей Гивън, който дойде от Манчестър Сити по-рано през този месец, направи две поредни страхотни спасявания след удари на Никоа Анелка и Флоран Малуда, но МакЕкрън беше на правилното място и този път вратарят на Вила нямаше никакви шансове. И така още в първата минута на мача Челси излезе напред в резултата.

След страхотния старт Челси продължи да доминира. Футболистите на Андре Вияш-Боаш вкараха топката повече от веднъж през първото полувреме в мрежата на Гивън, но голове на Анелка и Джон Оби Микел бяха правилно отменени поради засади.

В 58-мата минута мениджърът на Челси направи тройна смяна. В игра се появиха Торес, Дрогба и Патрик ван Анхолт. След само две минути името на Торес грейна на светлинното табло, след като играчът отклони удар на Флоран Малуда и направи резултата 2-0.

Отборът на Челси успя да вдигне купата без да допусне нито един гол във вратата си. Това е и първият трофей за Вияш-Боаш, само месец след като специалистът пое отбора.