Челси взе първа победа срещу новака Лутън (ВИДЕО)

Джаксън вкара дебютен гол за "сините" на Стамфорд Бридж

Челси победи Лутън с 3:0 в мач от 3-я кръг на Висшата лига. Два гола отбеляза Рахим Стърлинг, а Николас Джаксън също се разписа, като това бе неговият дебютен гол за "сините".

Първата ситуация дойде още в 7-а минута, когато Рахим Стърлинг бе на перфектна позиция и отправи истински снаряд с десния крак, но право в Томас Камински, който успя да възстанови позицията си и да направи чудесно спасяване.

Не бяха изминали и 20 минути, а Стърлинг се отскубна чудесно и премина през няколко играчи, като успя да завърши в далечния ъгъл на вратата на Лутън - 1:0 за Челси.

В 55-а минута Челси организира контраатака, а Енцо Фернандес получи на втора греда, но изстрелът му се отби от десния страничен стълб на Лутън. В 61-а минута гостите направиха страхотна комбинация, която бе завършена от Райън Джайлс, но след получилия се рикошет Санчес успя да спаси.

В 69-а минута Рахим Стърлинг бе намерен на пеналтерията от Мало Густо, а английският национал завърши прецизно, за да удвои резултата - 2:0 за Челси.

В 75-а минута Николас Джаксън отбеляза! Той достигна до подаване и нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял в левия ъгъл зад вратаря - 3:0 за Челси.