3. Челси взе своето от „Британия” и отново дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси взе своето от „Британия” и отново дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хората на Жозе Моуриньо биха като гости Стоук Сити с 2:0

Челси постигна четвърта поредна победа във всички турнири и отново е едноличен лидер на върха във временното класиране на английската Висша лига.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха с 2:0 визитата си на Стоук Сити от XVII кръг на Премиършип, макар че успехът им на „Британия” съвсем не дойде лесно.

Иначе те започна вихрено и откриха резултата още във втората минута. Тогава, след блокиран удар на Бранислав Иванович, се стигна до корнер в полза на „сините”. Зад топката застана Франсеск Фабрегас, а след центрирането му Джон Тери надхитри персоналния си пазач в пеналта и с глава откри резултата – 1:0.

Асистенцията на Сеск бе негова 12-а през кампанията, докато попадението на капитана дойде в неговия мач номер 650 в клубната му кариера.

След гола лидерите в класирането продължиха да диктуват събитията на терена и в 20-ата минута Фил Бардсли фаулира грубо Еден Азар край тъчлинията, но се размина само с жълт картон.

В 31-ата минута лондончани можеха и да удвоят своята преднина. Тогава Азар изведе Диего Коща зад гърба на домакинската отборана, но изстрелът на натурализирания испанец, вкарал 12 гола в 13 мача от Висшата лига, профуча покрай вратата на Асмир Бегович.

До почивката не се стигна до нови опасности, а след нея „грънчарите” заиграха далеч по-мотивирано. Те успяха да се настанят в половината на Челси и да останат в нея през по-голямата част от вторите 45 минути.

Въпреки това обаче защитата на „сините” се справи почти безупречно със задачите си и на практика не допусна играч на Стоук да се окаже в голова ситуация.

Все пак, в 71-ата минута, току-що появилият се на терена Чарли Адам получи шанс да стреля от дъгата пред наказателното поле и отправи опасен удар, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

Малко по-късно обаче Франсеск Фабрегас сложи точка на спора. В 78-ата минута той получи пас от Азар в пеналта и с първото си докосване преодоля Райън Шоукрос, а с второто, макар и малко случайно, прати топката в далечния ъгъл – 2:0.

Така Челси се поздрави със своя първи успех далеч от дома през месеца. Хората на Жозе Моуриньо взеха едва точка от предните си две шампионатни пътувания, но сега спечелиха пълния комплект и отново се откъснаха с 3 на върха в класирането пред шампиона Манчестър Сити. Стоук Сити остава на 13-о място с 19 точки от 17 изиграни мача.