Челси загря за новия сезон с 4:2 над Вердер в Бремен (ВИДЕО)

Еден Азар блести за "сините", Джон Тери напусна принудително

Челси победи 4:2 Вердер (Бремен) в последната си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се проведе на „Везерщадион” в Бремен пред 23 611 зрители, които останаха доволни от изобилието голове.

Още в 7-ата минута Еден Азар изведе Челси напред, отбелязвайки фантастичния си трети гол в контролите, а само три минути по-късно Оскар удвои аванса на лондончани.

Усилията на Вердер бяха възнаградени в 33-ата минута, когато Клаудио Писаро намали изоставането на „бременските музиканти” от дузпа, извършена за нарушение на Неманя Матич, но точно преди почивката Диего Коща изпрати топката за трети път във вратата на Бремен.

През второто полувреме Ленарт Ти отново намали до минимум изоставането на Вердер, а в 90-ата минута Педро Родригес оформи крайното 4:2 в полза на Челси.

В края на мача Джон Тери напусна принудително.

В първия кръг на германската Бундеслига Вердер гостува на Байерн. Мачът ще се проведе на 26 август, а Челси започва сезона във Висшата лига срещу Уест Хем у дома на 15 август.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"