3. Челси загуби, но ще играе в Европа

Челси загуби, но ще играе в Европа

Бивш защитник на ЦСКА с цял мач за Сервет и престижен успех

Челси допусна неочаквана загуба с 1:2 от швейцарския Сервет в реванша, но въпреки това се класира за същинската фаза на турнира Лига на конференциите с общ резултат 3:2.

Както и в първия мач, игран в Лондон, отново Кристофър Нкунку откри резултата от дузпа.

Това се случи още в 14-ата минута, ала в 32-ата Жереми Гилемено изравни, а в 72-ата резервата Ензо Кривели донесе успеха на домакините.

Цял мач за тях игра бившият защитник на ЦСКА Брадли Мазику, но трябва да се отбележи, че новият мениджър на Челси Енцо Мареска направи цели 10 промени от победата с 6:2 над Уулвс във Висшата лига през уикенда като мястото си сред титулярите запази единствено Енцо Фернандес.

Челси започна добре мача и в 14-ата минута поведе от дузпа. Кейго Цунемото повали Михайло Мудрик в наказателното поле, а Кристофър Нкунку реализира отсъдената дузпа за 0:1.

Сервет успя да възстанови равенството в 32-ата минута. Дерек Кутеса намери с хубав пас Жереми Гиймено в наказателното поле, а той стреля в далечния ъгъл за 1:1.

В 72-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Тимоте Коня напредна отдясно и центрира към Енцо Кривели, който с глава бе точен за 2:1.
Челси опита да реагира и първо гол на Николас Джаксън бе отменен заради засада, а след това удар на Коул Палмър се отби от напречната греда.

Сервет, обаче, също имаше своите шансове и гостите трябваше да треперят до последно, за да не допуснат трети гол, който да прати мача в продължения. Все пак Челси удържа този резултат, който го класира за основната фаза на третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите.