3. Челси загуби с дузпи от американски тим в дебюта на Стърлинг (ВИДЕО)

Челси загуби с дузпи от американски тим в дебюта на Стърлинг (ВИДЕО)

"Сините" продължават турнето си в САЩ

Челси изигра втората си контрола от турнето в САЩ и не успя да победи местния ФК Шарлът. В редовното време мачът завърши 1:1, а след изпълнение на дузпи домакините ликуваха с общ резултат 5:3. Дебют направи новото попълнение от Манчестър Сити Рахийм Стърлинг, който през второто полувреме смени Пулишич.

Около началото на вача имаше сериозни перипетии заради гръмотевична буря около стадиона "Бенк ъф Америка". Двубоят закъсня с около час от първоначалния график, но в крайна сметка времето се успокои. Челси откри резултата в 30-та минута. Тогава удар на Миши Батшуай се отби от защитник и попадна в Кристиан Пулишич, който прати топката във вратата за 0:1.

Този резултат се запази до 92-та минута, когато Шарлът успя да изравни. Реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Трево Чалоба, а Даниел Риос реализира от бялата точка за 1:1.

След това се стигна до изпълнение на дузпи. Играчите на Шърлът реализираха и петте си удара, докато Конър Галахър пропусна третата за Челси. Следващата контрола на "сините" е срещу Арсенал на 24 юли.

Орландо Сити - Арсенал 1:3

Минесота - Евертън  0:4

Манчестър Сити - Америка 2:1

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост