3. Челси запази лидерската позиция

Челси запази лидерската позиция

"Сините" от Лондон разгромиха Норич у дома, вижте всички резултати от кръга

Отборът на Челси постигна пълен обрат срещу Норич, побеждавайки с 4:1 в среща от 7-ия кръг на Премиършип. Тази победа оставя "сините" от Лондон на върха в класирането в Англия.

В 11-ата минута Уес Хулахан центрира към Леън Барнет, той свали топката с глава за Грант Холт и нападателят с чудесен шут изведе "канарчетата" напред. Лондончани обаче много бързо възстановиха равенството.

В 14-ата минута Хуан Мата подаде с пета на Бранислав Иванович, сръбският защитник центрира към Фернандо Торес и испанският нападател с глава изпрати топката в мрежата на Норич.

В 22-ата минута "сините" вече водеха в резултата. След разбъркване пред вратата на Норич топката попадна във Франк Лампард и той с мощен шут я насочи в долния десен ъгъл на вратата на Норич.

В 31-ата минута Челси стигна и до трети гол. Испанският офанзивен халф Хуан Мата напредна в половината на гостите и със страхотен извеждащ пас намери в отлична позиция Еден Азар, а белгийското крило без проблеми реализира.

След почивката Челси реализира още едно попадение. След центриране отляво Хуан Мата подаде с пета на Бранислав Иванович и и сърбинът с мощен шут изстреля топката в мрежата. Малко преди това пък Торес пропусна отличен шанс да запише още веднъж името си сред голмайсторите, като бе изведен очи в очи с вратаря Джон Ръди, но не успя да го преодолее.

По този начин "сините" вече имат актив от 19 точки на върха.