3. Челси завърши пръв в групата си след трудна победа срещу Порто с 1:0

Челси завърши пръв в групата си след трудна победа срещу Порто с 1:0

Английският гранд Челси продължава с убедителното си представяне в Шампионската лига през този сезон. В двубой от Група "D" на турнира, "сините" успяха да победят като гост португалския шампион Порто с минималното 1:0.

Благодарение на този успех, Челси си осигури първото място в групата с актив от 13 точки. Порто пък бетонира второто място, мач преди края, с актив от 9 точки.

Домакините играха много стабилно по-време на този мач, но Челси също се представи на ниво. В крайна сметка гостите от Лондон стигнаха до успеха, благодарение на гола на Никола Анелка в 69-ата минута. Порто можеше да стигне до успеха в двубоя, но "драконите" пропуснаха множество шансове за разлика от своя гост, който вкара едно от малкото положения, които създаде  - това на Никола Анелка.

Гостите от Лондон започнаха много активно мача и можеха да открият още в 4-ата минута, когато Никола Анелка изпробва далечен удар от 30 метра, който обаче бе неточен.

Само три минути по-късно Флоран Малуда също изпробва далечен удар, който обаче също като този на Анелка, не срещна очертанията на вратата на домакините, която бе пазена от Бето.

От 20-ата минута до края на полувремето, домакините значително подобриха своята игра и започнаха да създават опасни положения. В 21-ата минута аржентинският халф на "драконите" Белуши бе близо до откриване на резултата, но ударът му от границата на пеналта бе спасен от Петр Чех.

Десетина минути по-късно отново Белуши изпробва късмета си, този път от 20 метра. Петр Чех обаче отново бе на мястото си и демонстрира класа. За домакините пропуски до края на полувремето направиха Фалкао и Сапунару.

"Сините" от Лондон пък не бяха особено ефективни в завършващата фаза на атаката и до края на полувремето единственото по-интересно положение се откри пред Деко, който отправи топовен удар от 30 метра, но в крайна сметка Бето се справи.

През втората част зрителите наблюдаваха по-интересен футбол. В 53-ата минута Деко изпробва силен удар от границата на пеналта, но Бето извади топката. Пет минути по-късно звездата на домакините Хълк се опита да изненада Петр Чех с далечен удар. Чешкият национал обаче отново бе на мястото си.

В 69-ата минута гостите от Лондон най-после успяха да открият резултата, след като Никола Анелка засече с глава центриране на Флоран Малуда. След гола, който вкараха, "сините" постепенно се прибраха в своята половина.

Домакините имаха идеален шанс да възстановят статуквуто, след като в 78-ата минута Кристиан Родригес засече с глава центриране на Хълк. Петр Чех обаче отново бе на мястото си.

До края на двубоя за Порто пропуски направиха Фариас Хълк и Родригес. Определено обаче "драконите" доказаха в този мач, че са много стойностен отбор, въпреки че загубиха.

Челси пък показа, че големите отбори взимат това, което им е необходимо. В крайна сметка "сините" успяха да вземат така желаните три точки и отборът на Анчелоти завърши първи в своята група с актив от 13 точки. Вторият Порто има 9, а Атлетико и Апоел имат съответно 3 и 2 точки.

[0:1] Анелка 69'

ПОРТО:
Бето, Сапунару (Фариас), Роландо, Б.Алвеш, Перейра, Белуши (71 - Гуарин), Фернандо, Майрелеш, Варела (59 - Хълк), Фалкао, Родригес;

ЧЕЛСИ:
Чех, Иванович, Карвальо, Тери, Жирков, Микел, Балак (68 - Есиен), Малуда, Деко (76 - Коул), Анелка, Дрогба;

5 Засади 2
29' 25'' Владеене на топката (време) 35' 27''
45% Владеене на топката (%)(%) 55%

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0