3. Черен ден за Манчестър - остана без тим в ШЛ (видео)

Черен ден за Манчестър - остана без тим в ШЛ (видео)

И Юнайтед и Сити отпаднаха от Шампионската лига, "гражданите" потънаха, въпреки победата си с 2:0 над Байерн (Мюнхен)

Отборът на Манчестър Сити победи с 2:0 тима на Байерн (Мюнхен) на своя стадион "Етихад" в мач от 6-ти кръг на груповата фаза на Шампионската лига. "Гражданите" надиграха "баварците" и логично ги победиха с голове на Силва и Туре. Байерн бе сигурен първенец в група "А" преди мача и днес излезе без основните си футболисти, като не се нуждаеше от допълнителни точки. По същото време друг тим от Манчестър - Юнайтед, загуби директен сблъсък за второто място в своята група "С" и така и двата тима от английския град приключват участието си в ШЛ за този сезон.

В 15-та минута топката влезе във вратата на Байерн, но попадението бе отменено поради нарушение на Джолеон Лескът срещу стража Бут. В 36-та минута Давид Силва пое по перфектен начин една топка на дъгата пред наказателното поле на гостите и с плътен удар с левия крак откри за 1:0.

Натискът на Сити продължи и секунди след попадението на Силва се наложи Боатенг да избива удар от голлинията на „баварците”. В 43-та минута испанският национал отново тормозеше противниковите бранители и след като нахлу отляво в наказателното им поле отправи силен удар, който бе отразен от Бут. Топката стигна до Гарет Бари, който обаче от удобна позиция стреля над вратата.

В 45-та минута Серхио Агуеро пробва късмета си с изстрел от средна дистанция, който прелетя покрай вратата. Така Сити спокойно очакваше втората част с надеждата Наполи да не победи в другия двубой от група "А".

През второто полувреме футболистите на Роберто Манчини продължиха да атакуват устремено и бяха по-активни от немския си противник. В 48-та минута Един Джеко пробва да направи 2:0, но шутираната топка излезе в аут. Само четири минути по-късно Джеко направи много добра асистенция на Яя Туре, който отбеляза втори гол за своите.

След второто попадение за тима от Манчестър на гостите им стана ясно, че няма за какво да се хвърлят в атака и да хабят сили с риск от контузии. Байерн със сигурност е на върха в групата и днес не се нуждаеше от точки.

Последваха удари на Адам Джонсън, Джеко и Гарет Бари, които минаха покрай целта. В 83-та минута Алаба пробва шут към вратата на Сити, но неточен. Малко преди това Тимошчук опита да изненада Джо Харт с удар без подготовка, но без успех.

До края на срещата двата тима просто изчакваха последния съдийски сигнал и до нови голове не се стигна. Сити завършва на трето място в класирането на група "А" с 10 точки от 6 мача, докато Наполи са втори и продължават на 1/8 финалите с актив от 11 т.