3. Черна гора шокира Англия в края и си осигури място на баражите (видео)

Черна гора шокира Англия в края и си осигури място на баражите (видео)

Англичаните водеха с 2:1 до последните секунди, но домакините от Черна гора все пак се добраха до точката

Отборът на Черна гора си осигури участие на баражите за Евро 2012, след като се добра до равенство 2:2 в изключително интересния си мач с Англия от квалификациите. Срещата на градския стадион в Подгорица бе вълнуваща и изпълнена с напрегнати моменти до последния съдийски сигнал, а „трите лъва” завършиха с десет души, защото Уейн Рууни бе изгонен през втората част.

След равенството Черна гора събра актив от 12 точки и е недостижим на второто място – третият Швейцария има 8 пункта и въпреки директният последен двубой между двата отбора, черногорците няма как да бъдат застигнати. Англия пък е на първата позиция с 18 точки и със сигурност ще играе на Евро 2012.

Англичаните успяха да излязат напред в резултата в 11-ата минута, благодарение на гола с глава на Ашли Йънг. Полузащитникът на Манчестър Юнайтед даде ценен аванс на тима си, а преднината на гостите бе удвоена от Дарън Бент в 31-ата минута. Уейн Рууни намери Ашли Йънг, който подаде към намиращия се сам пред опразнената врата Дарън Бент, който безпроблемно отбеляза за 0:2.

Черногорците нямаха много възможности през първото полувреме, но все пак достигнаха до едно попадение. То дойде в края на първата част, когато Зверотич не остави шансове на Джо Харт.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове, но по-чистите ситуации бяха пред вратата на гостите. В 73-ата минута Уейн Рууни остави тимът си с човек по-малко, след като ритна изключително грубо отзад играч на съперника. Нападателят пое директно по пътя към съблекалните, след като видя картона с червен цвят.

Черногорците се активизираха и в 85-ата минута резервата Дамянович направи невероятен пропуск, пращайки топката над напречната греда след атрактивно изпълнение. В последните минути от редовното време Йоветич получи жълт картон за симулация, а изравнителното попадение за 2:2 дойде в 91-ата минута, когато Делибашич се разписа и "взриви" целия стадион. Ремито бе възстановено, което значеше, че Черна гора е на бараж.