3. „Черните котки” минаха път на Арсенал – 1:0

„Черните котки” минаха път на Арсенал – 1:0

Съндърланд нанесе първа загуба на „артилеристите” от 13 мача насам

Отборът на Съндърланд постигна престижна победа с минималното 1:0 при домакинството си на намиращия се в супер форма Арсенал от 13-ия кръг на английската Висша лига. Отново в герой за „черните котки” се превърна голмайсторът на тима Дарън Бент, който бе автор на победното попадение. Арсенал бе далеч от себе си в този мач и създаде твърде малко положения за гол, които не бяха достатъчно опасни за стража на домакините. Първа загуба за Венгер и компания от 13 мача насам във всички турнири, а разликата с лидера Челси вече е цели 8 точки.

Гостите от Лондон започнаха по-активно срещата и още в 5-ата минута Фабрегас изведе Росицки на чиста позиция, но ударът на чеха срещна тялото на Мартин Фулоп. Малко по-късно самият Фабрегас пробва своя късмет с удар от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри над напречната греда. В 19-ата минута пък Стед Малбранк пропусна най-чистото положение за домакините, след като получи топката на отлична позиция от Анди Рийд, но и неговият удар се оказа неточен.

По-добрата игра на Арсенал продължи – гостите задържаха повече топката и непрестанно създаваха напрежение пред полето на Съндърланд. В 32-ата минута „артилеристите” бяха много близо до откриване на резултата. Сонг и Едуардо размениха по два паса, хърватинът опита да прехвърли Фулоп с техничен удар, но топката не намери очертанията на вратата. До края на първото полувреме Арсенал продължи да доминира, но не стигна до нищо по-опасно освен един далечен удар на Фабрегас, който попадна право в ръцете на Фулоп.

През втората част домакините от Съндърланд погледнаха по-смело към вратата на Алмуния и мачът стана далеч по-интересен. Първото по-интересно положение дойде в 54-ата минута, когато Рийд пусна много остро центриране към Бент, който от непосредствена близост се размина с топката. „Черните котки” продължиха да търсят гола и стигнаха до такъв в 71-ата минута. Голмайсторът на тима Дарън Бент засече с глава топката след центриране от ъглов удар и макар и измъчено, успя да я промуши между купа от футболисти за 1:0.

Оттук до края на срещата Арсенал взе изцяло инициативата в свои ръце и се хвърли в търсене на изравнителен гол, но не успя да стигне до нищо по-опасно освен един далечен удар на Вермален, който премина в опасна близост до вратата на Фулоп. Домакините от своя страна се защитаваха по отличен начин и не позволиха на „артилеристите” да стигнат до чисто голово положение.

Така резултатът остана непроменен и Съндърланд нанесе първа загуба на Арсенал във всички турнири от 13 мача насам. „Черните котки” вече имат 20 точки в актива си и заемат 8-ото място в класирането, колкото има и седмият Ливърпул. Арсенал пък остава на втора позиция с 25 точки, на цели 8 от лидера Челси.

Съндърланд – Арсенал 1:0