3. „Черните котки” минаха път на Вила за четворката, Стенли с цял мач

„Черните котки” минаха път на Вила за четворката, Стенли с цял мач

Кембъл откри в 22-ата минута, а Карю оформи крайното 1:1 в 30-ата

Отборът на Астън Вила направи нова грешна стъпка в битката за 4-ото място в Премиършип, след като не успя да победи тима на Съндърланд, завършвайки наравно 1:1. Това бе отложен мач между двата отбора, а бирмингамци отново не се представиха на ниво у дома и след равенството 2:2 през уикенда с Уулвърхемптън, днес хората на Мартин О’Нийл отново не съумяха да победят съперник от долната половина на таблицата. За Вила цял мач с капитанската лента игра българският национал Стилиян Петров.

Двубоят започна много равностойно и в началото двата тима не можеха да намерят пък към вратата на противника. Все пак в 22-ата минута гостите от Съндърланд изненадващо откриха резултата, след като Ричардсън намери Кембъл на десния фланг, нападателят проби и остана очи в очи с Фридел, след което хладнокръвно копна топката над американеца за 1:0.

След гола домакините веднага натиснаха, но първо Колинс стреля неточно с глава, а след това и Йънг не можа да намери очертанията на вратата на „черните котки”. В 30-ата минута обаче бирмингамци все пак успяха да изравнят статуквото, след като Йънг направи страхотен пробив отляво и пусна много интелигентен пас към Карю, който от около 7 метра направи 1:1.

Темпото спадна след изравнителното попадение и последната опасност през тази първа част дойде в 45-ата минута, когато Кембъл отново изтормози отбраната на Вила, но изстрелът му излезе в аут.

Второто полувреме отново започна без видимо преимущество на един от двата тима и в началото те си размениха по един пропуск чрез Милнър и Менса. С течение на времето обаче играта стана много накъсана и на терена започнаха да преобладават физическите сблъсъци. Все пак Астън Вила опита натиск в даденото от съдията продължение, но тогава два опасни удара на Делфунесо и Сидуел излязоха в аут.

Така Астън Вила не можа да победи за втори път у дома след равенството 2:2 с Уулвърхемптън през уикенда и завърши 1:1 с отбора на Съндърланд. След хикса Стенли и компания се намират на 7-о място в подреждането с актив от 51 точки, на 4 зад 4-ия Тотнъм. Гостите от Съндърланд пък са 13-и 35 спечелени точки.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени