3. Черноморец Одеса с драматичен обрат срещу Динамо Загреб

Черноморец Одеса с драматичен обрат срещу Динамо Загреб

Украинският тим запази шансове за класиране на 1/16-финалите след победа с 2:1 над хърватите

Черноморец Одеса постигна драматична победа с 2:1 като домакин на Динамо Загреб и запази шансове за класиране за 1/16-финалите на Лига Европа. В другия мач от групата Лудогорец спечели срещу ПСВ Айндховен с 2:0 и по този начин си гарантира първото място в крайното подреждане.

Така борбата за втората позиция в групата ще бъде между холандския и украинския тим. И двата отбора са с по 7 точки след изиграването на мачовете в четвъртък вечер, но ПСВ Айндховен в момента е втори, тъй като спечели с 2:0 първия двубой между двата тима, който се игра в Украйна.

Втората среща на „Филипс Стейдиъм” предстои да се изиграе в последния шести кръг от груповата фаза на надпреварата, като дори и равенство би било достатъчно на ПСВ Айндховен, за да завърши втори.

Динамо Загреб успя да открие резултата в мача на стадион „Черноморец” в Одеса в 20-ата минута с гол на Фатос Бечирай. Авансът на хърватския тим от едно попадение се запази и до почивката на срещата.

През второто полувреме обаче, домакините успяха да осъществят обрат, след като отбелязаха два гола. Алексей Антонов бе точен за 1:1 в 78-ата минута, а в 1-ата минута от добавеното време на двубоя Анатолий Диденко оформи крайното 2:1 в полза на Черноморец.

В последния си мач от групата Динамо Загреб е домакин на Лудогорец. Хърватският тим е на дъното на подреждането в група „В” с едва 1 спечелена точка.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе