3. "Червените дяволи" не простиха на Челси в ада на "Олд Трафорд" и са само на точка от 19-ата си титла (видео)

Дербито на 36-ия кръг на Висшата лига предложи очакваните вълнуващи и напрегнати моменти, Димитър Бербатов не игра за Юнайтед

Дербито на 36-ия кръг между отборите на Манчестър Юнайтед и Челси оправда очакванията за невероятен и вълнуващ мач. Срещата, която се проведе на „Олд Трафорд”, завърши с победа с 2:1 в полза на „червените дяволи”. Двубоят бе доста интересен, изпълнен с множество напрегнати моменти, жълти картони и нарушения. Юнайтед поведе още в първата минута на двубоя, а в средата на първото полувреме вече имаше преднина от два гола. Челси се върна в мача през втората част, но силите на футболистите на Карло Анчелоти стигнаха само за едно попадение и по този начин „червените дяволи” се доближиха много близко до рекордната 19-та титла. Българският нападател на тима Димитър Бербатов бе резерва по време на целия мач и така и не се появи на терена.

Двубоят бе динамичен още от самото начало. Не бе изминала и първата минута на „Олд Трафорд”, а Манчестър Юнайтед вече водеше в резултата. Парк подаде великолепен пас към Ернандес, който се озова зад защитата на Челси, и с хубав удар по земята преодоля Петър Чех за 1:0. Силните изяви на „червените дяволи” продължиха и в 8-ата минута Уейн Руни отправи великолепен снаряд от доста далечно разстояние. Стражът на „сините” обаче внимаваше и реагира светкавично, избивайки в корнер.

Челси също имаше своите шансове да отбележи попадение. Дидие Дрогба и Соломон Калу се отличиха с няколко пропуска пред Едвин ван дер Сар, но благодарение на добрите намеси на холандския страж и малка доза късмет кълбото така и не влизаше в мрежата на домакините. В 23-ата минута пък дойде моментът, в който „червените дяволи” удвоиха преднината си. Райън Гигс разигра с Парк след изпълнението на ъглов удар и много хубаво преодоля Ашли Коул, след което центрира към вратарското поле. Топката попадна точно на главата на Неманя Видич, който го забоде в мрежата на Чех за втори път.

Челси обаче показа, че няма намерение да се предава и продължи с усилията си за отбелязване на попадение. Много активният от началото на мача Дидие Дрогба на два пъти пропиля добри възможности да се разпише от пряк свободен удар, като в единия случай намери рамките на вратата, но не преодоля Ван дер Сар, а в другия кълбото прелетя много близко до дясната греда на холандския страж. Така на почивката Юнайтед имаше преднина от два гола.

През второто полувреме Челси упорито търсеше попадението, а друго което бе интересно на „Олд Трафорд” бяха претенциите за дузпа от страна и на двата отбора. При едно центриране на Луис Антонио Валенсия топката срещна ръката на Франк Лампард, но Хауърд Уеб така и не посочи бялата точка. „Сините” от Лондон пък претендираха за 11-метров наказателен удар за нарушение на Неманя Видич срещу Соломон Калу. Реферът обаче отново замълча и играта продължи.

В 69-ата минута усилията на играчите на Карло Анчелоти бяха възнаградени. След центриране в наказателното поле на „червените дяволи” Бранислав Иванович засече топката с глава, а Франк Лампард я довкара, връщайки надеждите на своя тим за достигане до равенството.

До края на двубоя Челси владееше повече топката от своя съперник, но по-чистите възможности бяха за домакините. Може би най-големият пропуск до изтичането на редовното време дойде в 86-ата минута, когато топката бе поднесена на главата на Хавиер Ернандес, а мексиканецът оставен непокрит стреля над вратата. До последния съдийски сигнал играчите на Алекс Фъргюсън запазиха преднината си и по този начин се доближиха до 19-ата си титла.

В оставащите два мача Юнайтед се нуждае само от точка, за да завърши на първата позиция. В момента „червените дяволи” имат актив от 76 точки. Челси пък е със 70 и ще се надява на огромно чудо, за да успее да защити титлата си.

Манчестър Юнайтед 2:1 Челси
1’ 1:0 Ернандес
23’ 2:0 Видич
69’ 2:1 Лампард

Стадион: „Олд Трафорд”

Главен съдия: Хауърд Уеб

Жълти картони: Руни, Гигс (Манчестър Юнайтед); Иванович, Есиен, Рамирес, Дрогба (Челси)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Фабио (Смолинг 88’), Фърдинанд, Видич, О'Шей (Евънс 45’), Валенсия, Карик, Гигс, Парк, Руни, Ернандес

Челси: Чех, Иванович, Тери, Луис (Алекс 45’), Коул, Оби Микел (Рамирес 45’), Лампард, Есиен, Калу (Торес 62’), Дрогба, Малуда