3. Чочев и Палермо изпратиха Каляри в Серия "Б" (ВИДЕО)

Чочев и Палермо изпратиха Каляри в Серия "Б" (ВИДЕО)

Чочев игра цял мач при успеха с 1:0, получи жълт картон, направи пропуск и бе пожален от съдията в края

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при победата с 1:0 като гост на Каляри в 36-ия кръг на Серия „А”. Загубата официално изпрати Каляри във втория ешелон. Успехът е първи за сициалианците в Сардиния от 2007 година в познатия като Derby delle Isole (Дербито на островите) сблъсък. Два кръга преди края Каляри е под чертата с 8 точки зад Аталанта и няма как да се спаси.

Голямата звезда Пауло Дибала отново бе оставен резерва преди очаквания голям трансфер в Ювентус. И без него Палермо започна отлично мача и поведе още в 9-ата минута. Тогава Франко Васкес започна една атака, Робин Куасон получи вдясно и намери Васкес, който красиво завъртя в далечния ъгъл за 1:0.

Чочев си изкара ранен жълт картон за необмислен шпагат в краката на М’Поку малко след централната линия, а после бившият халф на ЦСКА получи на отлична позиция вляво в наказателното поле, но ударът му профуча над целта.

Бъркич попречи на Каляри да изравни с чудесно двойно спасяване, но в интерес на истината Фариас трябваше да стреля далеч по-убедително.

Палермо изпусна златен двоен шанс да удвои, като Андреа Белоти първо стреля право във вратаря, а при добавката прати от външната страна на мрежата.

Куасон направи непростим пропуск и от чиста позиция фронтално стреля право във вратаря на Каляри. В края Белоти засече с глава след корнер и сантиметри го разделиха от втори гол за гостите.

Чочев рискува втори жълт картон в 87-ата минута, но съдията го пожали и го остави на терена.

Така Парма, Чезена и Каляри са изпадащите от Серия А този сезон.

Прекият съперник на Каляри за оставане в елита Аталанта бе помлян на своя стадион с 4:1 от борещия се за Лига Европа Дженоа, но това не пречи на Аталанта да запази мястото си в калчото.

Пиния откри от дузпа за Аталанта в 18-ата минута, но авансът се оказа измамен и Паволети изравни след половин час игра.

След почивката „грифоните” направо смазаха съперника с голове на Бертолачи (’57) и два на Яго Фалке (’61 и ’73).

Торино не срещна проблеми срещу Киево и победи с 2:0 като домакин.

Бившият играч на Киево Макси Лопес вкара и двата гола за „биковете”. В 51-ата минута Мартинес стреля слабо с глава след корнер, но изчистването беше ужасно на крака на Лопес, който отблизо откри резултата.

В 69-ата минута след хубава контра Максимович пусна за Макси Лопес и аржентинецът с воле по диагонала матира излезлия да го пресреща Барди – 2:0.

Верона постигна домакински успех с 2:1 над Емполи в мач без значение.

Сапонара откри за гостите още в 6-ата минута, но Морас изравни в 24-ата, а точно в средата на втората част Сала донесе трите точки на бившия отбор на Ники Михайлов.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)