3. Чочев и Палермо загубиха дербито на островитяните в Сардиния (ВИДЕО)

Чочев и Палермо загубиха дербито на островитяните в Сардиния (ВИДЕО)

Каляри спечели с 2:1, шести мач без победа за Палермо, който остава предпоследен

Ивайло Чочев беше титуляр и остана 71 минути на терена, но неговият Палермо загуби с 1:2 гостуването на Каляри в последна среща от 11-ия кръг и остана без успех в шести пореден мач, закотвяйки се на предпоследното 19-о място. Каляри се върна към успехите след две поредни загуби.

Двата отбора от островите Сардиния и Сицилия са с доста рехави защити от началото на сезона, а треньорът на Палермо Роберто де Дзерби вече беше публично критикуван от известния със своето кратко търпение президент на клуба Маурицио Дзампарини.

Чочев трябваше да открие резултата в 12-ата минута, но с глава не успя да натисне към целта при центриране на Яяло от фаул. Другата добра възможност за гостите преди почивката беше фалцов изстрел на Карлос Ембало, който бе отразен от ветерана Марко Сторари.

Марко Сау виждаше как бележи от воле пред другата врата, на пътя на топката обаче се оказа съотборникът му в атака Марко Бориело. Давиде ди Дженаро искаше да огорчи бившия си отбор след добро обръщане, ала Йосип Посавец мислеше по друг начин и спаси.

Каляри подобри играта си през втората част и това се оказа твърде много за гостите.

Полузащитникът на домакините Даниеле Десена отчая Чочев и компания с две попадения в 53-ата и 64-ата минута след пасове на Ди Дженаро и Сау за 2:0.

Ивайло Чочев беше заменен в 71-ата минута от Бруно Енрике.

Палермо даде признаци на живот 11 минути преди края и Рисполи центрира отлично отдясно за Илия Несторовски и македонският нападател засече точно за петия си гол през сезона – 2:1.

Гостите сипеха само дълги топки към наказателното поле на противника и не стигнаха до нищо опасно.