3. Чудесна странична ножица на Рибери пречупи най-слабия гост в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн се откъсна на 8 точки пред Дортмунд, тежки поражения за Шалке и последния Хановер

Страхотен гол на Франк Рибери със странична ножица донесе минимален домакински успех на Байерн Мюнхен с 1:0 в 28-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионите временно се откъснаха на върха с 8 точки пред преследвача Борусия (Дортмунд).

Пред 75 000 зрители на „Алианц Арена” най-силният домакин посрещна най-слабия гост, като в обратния мач във Франкфурт баварците бяха спрени с нулево реми.

Байерн овладя средата на терена от първата минута и търпеливо търсеше пролука в защитата на Айнтрахт. Тиаго първи имаше добра възможност след пас на Алонсо, но стреля крайно неточно.

В 20-ата минута Марио Гьотце се включи през центъра, стреля право във вратаря, но на границата на наказателното поле Рибери посрещна отбитата топка с много красива странична ножица и опъна мрежата.

В края на първата част Левандовски се сдърпа с Абрахам след вдигнат флаг за засада и Флориан Майер вдигна жълти картони и на двамата.

Шаби Алонсо нацели греда от пряк свободен удар в началото на втората част, а вратарят Храдецки извади с една ръка нов удар на испанеца в 66-ата минута.

Гостите не създадоха никаква работа на Мануел Нойер през целия мач и в добавеното време претендираха за дузпа, която не получиха и загубиха.

Петият в класирането Шалке претърпя крушение с 0:3 при гостуването на новака Инголщад.

Хартман откри от дузпа в 29-ата минута, а Хинтерзеер удвои в добавеното време на първата част. Лексано довърши „миньорите” в средата на втората част с трети гол.

Хамбургер прати Хановер още една стъпка по близо до изпадането с 3:0 насред неговия стадион. Клебер, Иличевич и Мюлер бяах точни за Хамбургер през втората част пред 49 000 души на „HDI Арена”.