3. „Чуковете” и Манчестър Юнайтед се занулиха на „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Чуковете” и Манчестър Юнайтед се занулиха на „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” вече са четвърти след трето поредно равенство

Манчестър Юнайтед не можа да победи Уест Хем у дома и стигна само до равенство 0:0 в мач от XV кръг на английската Висша лига.

Така „червените дяволи” фиксираха трето поредно равенство и вече са четвърти в класирането, а „чуковете” останаха без успех от 24 октомври, когато надвиха вкъщи Челси с 2:0.

Наставникът на домакините Луис ван Гаал реши да заложи на Маруан Фелайни за върха на атаката, тъй като Уейн Рууни бе контузен и гледаше от трибуните, където бе и легендарният наставник на домакините сър Алекс Фъргюсън.

Двамата обаче надали са останали доволни, защото Манчестър Юнайтед имаше редица положния, ала не съумя да ги реализира, а Уест Хем можеше да води преди почивката.

"Червените дяволи" отправиха цели 21 удара към вратата на опонента, но само един от тях, дело на Фелайни, бе точен.

Първото полувреме бе с поделено надмощие, но през второто домакините имаха превес. В 15-ата минута най-добрият им играч в мача Антони Марсиал овладя отлично с гърди, но ударът му бе блокиран.

В 23-ата пък Мауро Сарате стреля с глава след корнер, но топката срещна страничната греда.

Малко преди почивката Бастиян Швайнщайгер удари с ръка в гърдите Уинстън Рийд, но не получи дори жълт картон, а междувременно партньорът му в средата на терена Морган Шнайдерлин се контузи и бе заменен.

След паузата Манчестър Юнайтед овладя инициативата, но в 55-ата минута Анди Керъл изведе технично Сарате очи в очи с Давид де Хеа. Аржентинеца обаче не улучи вратата с диагоналния си шут.

В 60-ата мнута пък Антони Марсиал тръгна от центъра и премина през почти цялата защита на гостите. После направи двойно с Джеси Лингард и подаде към Фелайни успоредно на голлинията, но от метър разстояние белгиецът не можа да преодолее стража Адриан и последният спаси.

В 66-ата минута и Хуан Мата имаше шанс, след като размени пасове с Марсиал, ала изстрелът му от чиста позиция разочарова. Малко след това Бастиян Швайнщайгер опита своя късмет, но топката мина над вратата.

В 80-ата минута Лингард проби добре и подаде към непокрития Марсиал, който обаче от точката за дузпата прати топката на сантиметри от целта.

Впоследствие същото стори и самият Лингард, а головите положения за домакините станаха точно 19. В заключителните минути и гостите от Лондон имаха своите шансове, ала в крайна сметка двата тима поделиха точките.

Така Манчестър Юнайтед има 29 в своя актив, с шест повече от Уест Хем, заемайки четвъртата позиция в класирането. Лидер е Лестър с 32 точки, следван от Арсенал с 30.

14 0 Челси 14 4 3 7 17:23 -6 15
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи