3. „Чуковете” смазаха „червените дяволи”, нанасяйки им първа загуба за сезона (видео)

Манчестър Юнайтед загуби с 0:4 и отпадна от турнира Карлинг Къп, Арсенал победи Уигън с 2:0 и ще играе в полуфиналите

Лондонският Уест Хем нанесе първа загуба през сезона на Манчестър Юнайтед, побеждавайки възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън с 4:0 в Лондон и им отнеха възможността да защитават трофея от Карлинг Къп, който спечелиха през последните две години.

Българският нападател Димитър Бербатов, както и голяма част от титулярите на гостите, не попадна в групата на тима. Момчетата на Аврам Грант започнаха срещата далеч по-мотивирано под непрестанния снеговалеж в английската столица и бившият бранител на Юнайтед Джонатан Спектър, който в този двубой игра като халф за „чуковете”, откри резултата още в 16-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада.

Американецът обаче вкара за втори път в 22-рата минута, когато получи топката в наказателното поле от Обиня и с летящ плонж реализира второто си попадение в английския футбол и първо в двубоя.

Точно 15 минути по-късно Спектър вкара за втори път в мрежата на Кушчак, след като направи самостоятелен рейд между половината отбор на Юнайтед и след рикошет успя да стигне до топката пред погледа на подхлъзналия се в най-неподходящия момент бразилец Фабио да Силва.

Така завърши първото полувреме, а през второто домакините отбелязаха още две попадения, като този път техният автор бе Карлтън Коул. Нападателят се разписа първо в 56-ата, а после и в 67-ата минута, с което оформи разгромния краен резултат в полза на своите и изхвърли от турнира Манчестър Юнайтед.

В другия мач от надпреварата, игран в Лондон по същото време, Арсенал се наложи над Уигън с 2:0 и продължава във фазата на полуфиналите. Резултатът на „Емирейтс” бе открит от Антолин Алкарас, който вкара топката в собствената си врата в 42-рата минута след изпълнен от Тои Уолкът корнер.

Вторият гол в срещата бе дело на Никлас Бенднер, завършил подобаващо атака, преминала първо през Робин ван Перси, а после и през Карлос Вела, който се превърна в асистент на попадението.

Утре вечер ще станат ясни и останалите два отбора, които ще играят в полуфиналите. Срещите Бирмингам – Астън Вила и Ипсуич – У.Б.А. започват в 21:45 часа наше време.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)