3. Дани Уелбек донесе победа на Англия срещу Белгия на "Уембли" (видео+снимки)

Дани Уелбек донесе победа на Англия срещу Белгия на "Уембли" (видео+снимки)

Втора победа с 1:0 за Рой Ходжсън начело на "Трите лъва"

Англия победи Белгия с 1:0 в приятелска среща на „Уембли” навръх 60-годишнината на кралица Елизабет II на престола на Великобритания. Дани Уелбек донесе успеха за „Трите лъва” с дебютния си гол за първия състав на Англия. Победата беше втора поред с 1:0 за Англия откакто Рой Ходжсън води отбора. Гари Кейхил удари лошо главата си и бе сменен през първата част.

В началото Белгия разиграваше спокойно. Гостите не бяха пресирани сериозно от англичаните и получаваха свобода в центъра.

Първата интересна ситуация дойде в 17-ата минута. Играещият в Евертън Маруан Фелайни опита да изведе Дрийс Мертенс зад английската отбрана, но Кейхил се ориентира добре и гардираше, когато Мертенс го блъсна умишлено във вратаря Джо Харт и прати в мрежата след сигнала на съдията за нарушение.

Мертенс получи жълт картон, но Кейхил остана да лежи на земята и беше заменен от Джолиън Лескът в 19-ата минута. По-късно стана ясно, че лекарският щаб на Англия има съмнения за комоцио на бранителя на Челси и той е минал рентген.

Белгия владееше кълбото, но една грешка на „Червените дяволи”, които играеха в черно на „Уембли”, беше наказана. Муса Дембеле загуби в центъра от Джерард, Ашли Йънг се ориентира отлично и пусна в коридор за втурналия се на скорост Дани Уелбек, а младият нападател технично прехвърли вратаря Миноле за 1:0 и вкара първия си гол за първия отбор на Англия. Направи впечатление, че головата комбинация бе осъществена от съотборниците в Манчестър Юнайтед Йънг и Уелбек.

До почивката Англия заигра по-напред и натисна, ала не можа да стигне до повече интересни положения пред вратата на съперника.

В началото на втората част наказания за първите два мача от Евро 2012 Уейн Рууни замени в атаката на „трите лъва” своя съотборник в Манчестър Юнайтед Дани Уелбек. На терена нещата се случваха мудно, а Рой Ходжсън пусна Дефоу, Уолкът и Ягиелка на местата на Йънг, Окслейд-Чембърлейн и Тери.

Белгия получи златен шанс да изравни в 77-ата минута – десният бек Гийом Жиле получи пас по земя и стреля мощно, преодоля Джо Харт, но кълбото се отби от страничната греда.

Англия също отвърна с греда. Резервата Уолкът намери свободния Дефоу, той не се бави и стреля ниско по диагонала, но намери левия стълб на белгийската врата.

Лукаку, Азар и Фелайни тормозеха домакините, a Дефоу пропусна още едно положение в последните секунди, ала в крайна сметка тимът на Рой Ходжсън взе втора поредна победа с 1:0 под негово ръководство.