3. „Датският динамит” Бендтнер взриви „Емиратс” в 93-ата минута

„Датският динамит” Бендтнер взриви „Емиратс” в 93-ата минута

Арсенал остана в борбата за титлата след драматично 1:0 над Уулвърхемптън

Отборът на Арсенал остана в борбата за титлата в Премиършип след драматична победа с минималното 1:0 над новака Уулвърхемптън при домакинството си от 33-ия кръг на английската Висша лига. „Артилеристите”, които бяха без контузените Фабрегас, Галас и Аршавин, бяха пълновластни господари на терена през всичките 90 минути, но така и не се виждаше как ще пробият отличната отбрана на „вълците”, които завършиха мача с човек по-малко. Стигна се до 93-ата минута, когато на сцената излезе Никлас Бендтнер. Датчанинът вкара победното попадение в заключителните секунди и буквално взриви публиката на „Емиратс”.

Арсенал започна вихрено срещата и още в 5-ата минута Маркус Ханеман трябваше да се намесва решително. Едуардо засече остро центриране на Уолкът, отправи удар, но Ханеман спаси. „Артилеристите” продължиха мощно да атакуват, но техните атаки бяха спирани от отличната защита на „вълците”. Уолкът, Едуардо и компания пробваха по всякакъв начин да стигнат до голово положение, но Ханеман и защитата пред него се справяха с всичко.

В самия край на полувремето пък гостите също опитаха няколко интересни атаки и създадоха известно напрежение за Алмуния и защитата на Арсенал, но до чиста позиция така и не се стигна.

Арсенал продължи да диктува темпото през втората част и още в самото й начало създаде две опасни положения, но Ханеман отказа Силвестре и Росицки. Стигна се до 66-ата минута, когато домакините получиха числено предимство, след като Хенри от състава на гостите бе изгонен за директен червен картон за грубо нарушение в краката на Росицки.

Останали с човек повече, футболистите на Венгер наложиха масиран натиск. В игра се появи Никлас Бендтнер, който донесе още атакуваща мощ в предни позиции за Арсенал. Въпреки това, домакините продължиха много трудно да създават голови положения.

В 90-ата минута Уолкът можеше да донесе победата на своя тим, след като бе изведен на чиста позиция от Насри, но опитът му за техничен удар се оказа неуспешен и топката излезе в аут. Арсенал обаче все пак вкара победно попадение, което падна в последните секунди на двубоя. Саня центрира отдясно, а резервата Бендтнер се пребори с прекия си пазач и с хубав удар с глава заби топката зад Ханеман за крайното 1:0.

Така с този успех Арсенал остава на трета позиция със 71 точки в актива си, на 1 зад втория Юнайтед и на три зад лидера Челси. Уулвс пък е 14-и с 32 точки в актива си, на 5 от опасната зона.

Арсенал – Уулвърхемптън 1:0

1:0 Бендтнер 90+3’

Арсенал: Алмуния, Саня, Кембъл, Вермален, Силвестре, Ебуе (Бендтнер 64’), Сонг (Насри 71’), Денилсон, Уолкът, Росицки, Едуардо (Вела 79’)

Мениджър: Арсен Венгер

Уулвърхемптън: Ханеман, Зубар, Крадък, Бера, Клокоби, Фоли, Хенри, Мансиен, Джоунс (Едуардс 69’), Джарвис (Уард 83’), Дойл (Кио 70’)

Мениджър: Мик Макарти

Жълти картони: Джарвис, Мансиен (Уулвс)

Червени картони: Хенри (Уулвс)