3. Давид Луис отново загатна, че може да е по-полезна покупка от Фернандо Торес и вдъхнови Челси за успех срещу безличния Манчестър Сити (видео)

"Сините" от Лондон спечелиха с 2:0 на "Стамфорд Бридж"

Лондонският Челси извоюва напълно заслужена победа в дербито на 30-ия кръг на английската Висша лига срещу Манчестър Сити, надделявайки над „гражданите” с 2:0 на „Стамфорд Бридж”. „Сините” от Лондон напълно доминираха в мача, а началото на триумфа дойде след попадение на великолепно представящото се ново попълнение Давид Луис. Защитникът отбеляза малко след като започнаха да текат заключителните 15 минути, а това бе втори гол за бранителя с екипа на Челси. Рожденикът Фернандо Торес пък започна като титуляр, но отново разочарова с изявите си. Второто попадение падна секунди преди края на мача.

В 6-ата минута дойде и първата опасност пред една от двете врати. Яя Туре стреля доста силно от границата на наказателното поле на Челси, но Петър Чех се хвърли и с блестяща намеса отрази.

Ашли Коул пък пропусна да изведе „сините” от Лондон напред в резултата, след като снарядът му от доста далечно разстояние премина високо над вратата на Джо Харт.

След изтичането на първите 15-ина минута, се виждаше, че Челси стои по-добре на терена от своя съперник. Домакините владееха повече топката, но силните изяви на Манчестър Сити в отбрана не позволяваха на играчите на Карло Анчелоти да се разпишат.

В 29-ата минута Франк Лампард отправи добър изстрел отдалеч, който обаче не попадна в целта. Малко след това, Милнър създаде втория напрегнат момент пред Петър Чех, но ударът на бившия играч на Астън Вила в аут покрай дясната греда на чешкия страж.

До почивката дойде и най-опасното положение в срещата, което Соломон Калу пропусна да отбележи. Нападателят от Кот Д’Ивоар бе намерен в наказателното поле на Джо Харт, овладя топката и стреляйки от труден ъгъл от десетина метра се опита да преодолее английският вратар, който обаче бе на мястото си и улови. Така краят на първото полувреме дойде при началното нулево равенство.

Втората част започна равностойно, а в 51-ата минута Челси пропусна невероятна възможност. Фернандо Торес пое топката в центъра на терена и подаде към Малуда, който комбинира с Калу. Последният бе в наказателното поле и веднага върна топката към френския си съотборник, който обаче не успя да преодолее Джо Харт. Вратарят на „гражданите” улови удара по земята на Малуда и запази нулевото равенство.

Последваха равностойни минути, в които Сити имаше добра възможност за откриване на резултата, но Петър Чех предвидливо излезе и изпревари Яя Туре.

В 61-ата минута дойде най-чистата ситуация за Челси от началото на двубоя. Бранислав Иванович бе напълно непокрит в наказателното поле на гостите и стреля с глава, но топката срещна тялото на Венсан Компани и излезе в корнер, като ако това не бе станало, кълбото вероятно щеше да се оплете мрежата на безпомощния в случая Джо Харт.

Напрегнатите мигове на „Стамфорд Бридж” продължиха, като и пред двамата вратари имаше интересни моменти, но попадение така и не падаше. След 70-ата минута Карло Анчелоти направи и трите си смени, а секунди след последната такава дойде и попадението за 1:0. Влезлият като резерва на мястото на рожденика Фернандо Торес Дидие Дрогба центрира от ъглов удар, а представящият се блестящо в срещата Давид Луис стреля силно с глава и забоде кълбото в левия ъгъл на Джо Харт, който нямаше как да реагира. По-активната игра на Челси през целия мач доведе до резултат, а до края на мача Манчестър Сити трябваше да търси изравняването.

Челси обаче пропусна нова възможност броени минути, след като поведе. Дрогба отново изпълни великолепно поредното статично положение за Челси, а Коларов несъсредоточено изби кълбото с глава и то премина много близко до дясната греда на Джо Харт, като няколко мига преди да излезе, голмайсторът Луис пропусна да го засече.

Силните изяви на домакините продължиха, а Манчестър Сити с нищо не показваше, че може да изравни. Само намесата на Ричардс попречи на Ашли Коул да разстреля Джо Харт, а секунди по-късно „сините” пропиляха нова добра възможност, след като бранител на „гражданите” изчисти топката далеч от наказателното поле на тима си.

Крайното 2:0 бе оформено в 92-ата минута, когато Рамирес проби и се оказа очи в очи срещу Джо Харт и безпроблемно прати кълбото покрай стража на гостите. Така всичко в двубоя бе решено и „сините” се добраха до успеха.

След победата, Челси измести Манчестър Сити от третото място и е с 54 точки. „Гражданите” вече са четвърти с една по-малко.

Челси 2:0 Манчестър Сити
78’ 1:0 Луис
90+2’ 2:0 Рамирес

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Рамирес (Челси); Милнър, Де Йонг, Бари, Коларов (Манчестър Сити)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Челси: Чех, Тери, Луис, Коул, Иванович, Есиен, Лампард, Рамирес, Малуда (Анелка 71’), Торес (Дрогба 70’), Калу (Жирков 77’)

Манчестър Сити: Харт, Лескът, Компани, Коларов, Ричардс, Бари, Де Йонг, Силва, Милнър (Джонсън 81’), Джеко, Яя Туре (Балотели 81’)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1