3. Давид Силва отсрами "Ла Фурия" за 1:0 над Китай (видео)

Давид Силва отсрами "Ла Фурия" за 1:0 над Китай (видео)

Шампионът на Европа и света Испания отива на Евро 2012 след три поредни победи в контролите преди големия форум

Европейският и световен шампион Испания постигна трета поредна победа в трите си контроли преди началото на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. „Ла Фурия” надви трудно Китай с 1:0 с гол на Давид Силва 5 минути преди края на срещата, която се игра на стадиона в Севиля.

Селекционерът на Китай Хосе Антонио Камачо показа, че познава отлично играта на сънародниците си и азиатците се бранеха храбро. Все пак влизането на Андрес Иниеста като резерва се оказа решаващо и маестрото на Барселона изигра ключова роля за гола на Давид Силва.

Испания напълно доминираше във владеенето на топката през първите 45 минути. Китай едва играеше с кълбото, но търпеливо изчака своя момент и всъщност имаше най-чистото голово положение през първите 45 минути. Янг Ю центрира на задната греда, където Женг Жи засече, ала Икер Касияс направи блестящо спасяване.

Алваро Негредо започна от първата минута в атаката на „Ла Фурия” и беше най-голямата заплаха за китайската врата преди почивката. Той беше близо до гола след половин час игра, но прати на сантиметри до дясната греда.

След почивката Испания заигра с повече фантазия и положенията за гол не закъсняха. Иниеста щеше да се разпише само секунди след влизането си, когато намери пространство в наказателното поле и стреля, но вратарят Ченг спаси акробатично и изби над целта. След корнера той се справи и с удар на Давид Силва.

Бурята пред вратата на Китай стана по-силна. Първо Раул Албиол изпусна чисто голово положение и от няколко метра с глава нацели гредата, вместо да скъса мрежата. Няколко минути след това Иниеста финтира добре и разтресе напречната греда.

И Фернандо Торес се появи на терена и се отчете с пропуск. Хлапето стигна до добро центриране на Жорди Алба, но от воле би над гредата. Торес се озова и сам срещу вратаря Ченг, но опита да прояви прекалена техника и Ченг спаси удара.

Китайската стена рухна 5 минути преди края. Иниеста пое отляво и след страхотен дрибъл между бранителите успя да намери Давид Силва, а халфът на Манчестър Сити този път не прости на азиатците – 1:0.

Испания започва защитата на европейската титла на 10 юни срещу Италия в Група “C” на Евро 2012.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф