3. Дербито на Австрия почва с минута мълчание в памет на Трифон Иванов

Дербито на Австрия почва с минута мълчание в памет на Трифон Иванов

„Само за 2 г. той стана наша икона”, пишат от Рапид

Австрия обяви траур в памет на отишлия си на 50 години от този свят Трифон Иванов за днешното 316-о дерби между Аустрия и Рапид. Големият мач на местната Бундеслига е днес от 17:30 българско време във Виена.

Легендата на родния футбол носи екипа и на двата австрийски гранда. Туньо пристигна в Рапид през 1995-а, за да стане шампион на Австрия и да играе финал за КНК с Пари Сен Жермен следващата година. Виолетовата фланелка на Аустрия титанът от Горна Липница облече през 1997-а. „Ние скърбим за Трифон Иванов“, написа официалният сайт на Рапид, чийто играчи ще носят черни ленти по време на мача, който ще започне с минута мълчание. Същото се чака да направят и опонентите им от Аустрия.

„Той дойде при нас през 1995-а след престои в Испания и Швейцария и веднага пасна в сърцето на отбраната. Той всъщност бе нейното сърце! Неговата всеотдайна игра в защита и фамозните му включвания в атака бяха достойни за всеки футболен учебник. Той остана в Рапид само две години, но това бе напълно достатъчно, за да се превърне в икона за всички нас. Митична ще си остане асистенцията му във втората добавена минута към редовното време в осминафинала реванш зя КНК със Спортинг Лисабон на „Ернст Хапел“, след която Кристиян Щумпф направи 2:0 и закара мача в продължения. Лисабонските „лъвове“ бяха отстранени в продълженията с 4:0, за да бъде трасиран пътят към финала“, се казва още във възторженото повествование на интернет страницата на „зелено-белите“.

Отбелязва се също така, че в този шампионски сезон на Рапид Туньо играе 30 мача и бележи 7 гола.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)