3. Десет от Атлетико измъкнаха точка срещу новак (ВИДЕО)

Десет от Атлетико измъкнаха точка срещу новак (ВИДЕО)

Антоан Гризман беше изгонен заради симулация през второто полувреме

Атлетико Мадрид завърши наравно 2:2 при гостуването си на новака Жирона в мач от първия кръг на испанското първенство. Столичани играха с човек по-малко и изоставаха с 0:2 преди да реализират две попадения в последните 15 минути.

Кристиан Стуани откри в 22-та минута с глава след центриране на Гранел. Нападателят вкара и втори гол с глава 3 минути по-късно.  Бившият стрелец на Мидълзбро се възползва от отклонена топка в наказателното поле.

Домакините можеха да поведат и с 3:0 в края на първото полувреме, но вратарят Ян Облак изби топка на гол линията.

В 66-та минута Антоан Гризман беше изгонен с втори жълт картон заради симулация. Това обаче явно не смути "дюшекчиите", които някак си стигнаха до изравняване.

В 78-та минута Анхел Кореа вкара страхотен гол след пробив и топовен изстрел. Изравнителният гол падна в 85-та минута. Хосе Хименез реализира с глава след центриране на Коке.
Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А