3. Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Рома се наложи над Дженоа с минималното 1:0 на „Стадио Олимпико“ в мач от предпоследния 37-ми кръг в Серия А. Победното попадение реализира Ромелу Лукаку, за който това ще бъде последен мач за римските „вълци“, тъй като той си изкара жълт картон, който ще го остави извън сметките за последния кръг.

Двубоят започна с натиск от страна на Рома. В 23-ата минута Томасо Балданци получи топка по въздух и стреля от воле от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата на „грифоните“.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Рома. В 68-ата минута Ромелу Лукаку размина няколко бранители на Дженоа, след което стреля към десния ъгъл, но Мартинес отрази.

В 72-рата минута Рома остана с човек по-малко на терена, след като Леандро Паредес си изкара втори жълт и респективно червен картон, като по този начин халфът ще пропусне последния двубой на „джалоросите“ през сезона в Серия А.

Рома успя да поведе в 79-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауи напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение за дузпа, където Ромелу Лукаку отправи изстрел с глава и порази целта.

При радостта си белгиецът си свали фланелката, за което получи жълт картон. По този начин Лукаку ще пропусне следващия двубой за Рома, като по този начин нападателят ознаменува последния си мач за „джалоросите“ с попадение. След края на сезона белгийският национал ще се завърне в Челси и не е ясно дали Рома ще се опита да го купи.