3. Дидие Дрогба изхвърли Арсенал от турнира за Купата на Англия

Дидие Дрогба изхвърли Арсенал от турнира за Купата на Англия

Късен гол на кот'дивоарския нападател изпрати лондонските „аристократи” на финал в турнира за Купата на ФА след 2:1 срещу Арсенал на „Уембли”

Късен гол на кот'дивоарскиянападател изпрати лондонските „аристократи” на финал в турнира за Купата на ФА след 2:1 срещу Арсенал на „Уембли”.

Едно от спорните решения, което породи известна полемика на Острова бе това, че Арсен Венгер предпочете да заложи на младия Кийрън Гибс.

В началото на срещата Арсенал се задоволи с по-добрите моменти от първите минути. Увереността на „артилеритите” бе поразтърсена от неуверената игра на стража Лукаш Фабиански, който не успя да се справи с центриране на „сините”, но за негово успокоение Гибс успя да изчисти удара на Дидие Дрогба от гол линията. Тио Уолкът обаче бе решен да загърби проблемите в защита и създаде малко такива в другия край на терена. Английският национал откри резултата в 18-ата минута с воле, което като по чудо убяга плонжиращия Петър Чех. Головото подаване стана дело на младия Гибс.

Челси развали настроението на Фабиански, който днес празнуваше 24-я си рожден ден. След като Арсенал поведе в резултата „сините” се впуснаха в настойчива офанзива. Малуда върна отбора си в мача с гол след половин час игра. Колебливата отбрана на „артилеристите” се пропука при пробива на французина, който стреля с по-слабия си десен крак в близост до лявата греда на полския вратар за 1:1.

Второто полувреме започна бавно, докато двата тима съсредоточиха усилията си в търсене на пролуки без да поемат особени рискове.

Робин Ван Перси пропусна първото по-опасно положение след почивката, след като не успя да реализира добро центриране на Тио Уолкът. Франк Лампард отвърна на противниковия натиск с изстрел в близост до дясната греда на Фабиански. Разтревоженият вратар обаче отдъхна, след като топката само закачи външната страна на страничния стълб.

След 84 минути игра Дидие Дрогба се превърна в героя на деня. Нова грешка на Фабиански позволи на африканеца да излъже неразчетено излезлия страж на Арсенал и да се разпише на опразнената врата за 2:1.

Късната поява на Андрей Аршавин и Самир Насри се оказаха недостатъчни да променят хода на мача, при което Челси задържа преднината си до 94-ата минута.

Гуус Хидинк и подопечните му вече очакват следващия си противник на „Уембли”, който ще бъде излъчен в утрешния сблъсък между Манчестър Юнайтед и Евертън.

Арсенал - Челси 1:2

1:0 - Уолкът (18)
1:1 - Малуда (33)
1:2 - Дрогба (84)

Стартови състави:

За Арсенал: Фабиански, Ебуе, Туре, Силвестър, Гибс, Уолкът, Фабрегас, Диаби, Денилсон (86 - Насри), Ван Перси (75 - Аршавин), Адебайор (83 - Бендтнер)

За Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, А. Коул, Балак, Лампард, Есиен, Малуда, Анелка (82 - Калу), Дрогба

Стадион: "Уембли" - 88 103 зрители

Главен съдия: Мартин Аткинсън

Жълти картони: Туре, Денилсон (Арсенал), Иванович, Балак, Дрогба (Челси)