3. Диего Симене е огорчен, но не и тъжен

Диего Симене е огорчен, но не и тъжен

Мачът свършва, когато реши съдията, нямам претенции по този въпрос, заяви Симеоне след загубата от Реал във финала

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне подчерта, че е огорчен, но не и тъжен след загубата с 1:4 от Реал Мадрид във финала на Шампионска лига след продължения.

Симеоне беше бесен, че главният рефер Бьорн Куйперс даде цели 5 минути продължение на редовното време и в третата от тях Серхио Рамос изравни за 1:1, което прати финала в продължения.

Още след първите допълнителни 15 минути Симеоне влезе на терена и влезе в конфликт със съдията, а после след второто продължение потърси саморазправа с Рафаел Варан. Френският защитник провокира аржентинеца като изрита топка към треньорската скамейка на Атлетико след гола от дузпа на Кристиано Роналдо.

„Не се чувствам тъжен. Чувствам огорчение, че не постигнахме моята цел. Сега вече съм по-спокоен, а само спокойствието може да преодолее подобна ситуация. Мачът свършва, когато иска съдията. Нямам какво да кажа по този въпрос. Дано това да е ценен опит за Варан и той да се поучи от ситуацията. Варан е голям играч със страхотно бъдеще”, заяви Диего Симеоне на пресконференцията след финала в Лисабон.

Симеоне призна, че отборът му е бил напълно изтощен в края и постепенно губеше все повече сили в хода на второто полувреме.

„Реал Мадрид бяха по-добри през второто полувреме. Ние бяхме уморени, а те бяха малко по-добре физически. Опитах се да кажа на моя отбор да си оставят сили за целия мач, но винаги се гордея с моите играчи – те се бориха до самия край. Битката в центъра на терена беше жестока без особени перспективи за атаки и това правеше нещата много трудни за нас. Затова футболът е страхотен. Понякога той ни учи, че победата е всичко, че тя я е най-важна. Не си струва да плачем, защото сме загубили. Трябва да останем с вдигнати глави и да се готвим за следващия сезон. Това е част от играта. Работим да сме най-добрите. Спечелихме невероятна титла в Ла Лига и бяхме близо в Шампионска лига, което е отличен сезон за нас”.

Аржентинецът защити и своето решение да заложи на Диего Коща като титуляр. Нападателят изкара само 9 минути на терена преди да бъде заменен.

„Отговорността за титулярното място на Коща е моя. Сгреших, защото той не беше в доброто състояние, което демонстрира в деня преди финала”.