3. Див късмет и съдийско рамо донесоха успеха на Юнайтед над Арсенал с 2:1

Див късмет и съдийско рамо донесоха успеха на Юнайтед над Арсенал с 2:1

Бербатов записа 5 минути игра и се отличи с комично отиграване на чисто положение

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна спорна победа с 2:1 над Арсенал в супер-дербито на 4-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” стигнаха до победата не и без помощта на съдийската бригада, която отсъди спорна дузпа в тяхна полза и отмени изравнителен гол на Арсенал в последната минута, заради несъществуваща засада. „Артилеристите” пък играха отлично и успяха да поведат в резултата. Те обаче нямаха късмет и нацелиха веднъж гредата над Бен Фостър, а в ответната атака Абу Диаби си вкара автогол. Българинът в редиците на Юнайтед Димитър Бербатов се появи в игра 5 минути преди края и можеше да вкара за 3:1, но отигра комично ситуацията и прати топката далеч от вратата на Алмуния.

Двата тима започнаха нервно срещата и в началните минути изобилстваше от фаулове в средата на терена. Първата възможност за гол дойде в 10-ата минута, когато Дарън Флетчър имаше възможност да стреля от точката на дузпата, но изстрелът му от воле премина над вратата. В 25-ата минута пък силен удар на Ван Перси летеше към мрежата на Фостър, но в последния момент Патрис Евра подложи своя крак и изчисти ъглов удар. След неговото изпълнение топката попадна в Аршавин, който стреля моментално, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 33-ата минута Уейн Рууни бе близо до откриване на резултата, но изстрелът му от пряк свободен удар облиза дясната греда на Алмуния. Така се стигна до 40-ата минута, когато Андрей Аршавин смълча трибуните на „Олд Трафорд” със страхотен удар от границата на наказателното, който не остави шансове на Бен Фостър – 0:1.

Още в началото на втората част „артилеристите” можеха да удвоят своята преднина, след като Аршавин направи великолепен пробив отляво, сервира топката на крака на Ван Перси, който стреля моментално от границата на вратарското поле, но Бен Фостър прояви страхотна реакция и спаси неговия удар. В 53-ата минута Валенсия опита своя късмет с удар от около 25 метра, но топката премина високо над вратата на Арсенал.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Алмуния събори Уейн Рууни в наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни дузпа. Потърпевшият не сбърка от бялата точка и резултатът бе изравнен – 1:1. В 63-ата минута Робин Ван Перси нацели напречната греда, след отлично изпълнен пряк свободен удар по диагонала, а минута по-късно Абу Диаби си вкара нелеп автогол с глава, след центриране от фаул и даде аванс на Юнайтед – 2:1.

В следващата атака Диаби можеше да се реваншира на своите съотборници, след като навлезе на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му с левия крак не намери очертанията на вратата, пазена от Фостър. В 70-ата минута пък Патрис Евра можеше да сложи точка на спора, но неговият изстрел бе спасен по блестящ начин от Алмуния. До края на срещата мениджърът на гостите Арсен Венгер хвърли всички сили в търсене на изравнително попадение, но футболистите на Арсенал така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Бен Фостър. Пет минути преди края на срещата в игра за Манчестър Юнайтед се появи капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов.

В 91-ата минута Бербо бе изведен на чиста позиция от Нани, но вместо да скъса мрежата, отигра комично ситуацията, падна на земята, а топката отиде далеч от вратата. Малко по-късно пък Нани можеше да реши всичко в мача, но първо негов изстрел бе спасен от Алмуния, а при добавката португалецът прати топката високо над опразнената врата.

В последната минута на срещата Арсенал все пак стигна до изравнително попадение, дело на Робин Ван Перси, но то бе отменено заради абсолютно несъществуваща засада и така Манчестър Юнайтед се поздрави с успеха. „Червените дяволи” вече имат 9 точки в своя актив и заемат третото място, на 3 зад лидерите Тотнъм и Челси. Арсенал пък се смъкна на 5-о място с 6 точки в актива си.

Манчестър Юнайтед – Арсенал 2:1
0:1 Аршавин 40’
1:1 Рууни (д) 58’
2:1 Диаби (авт) 64’

Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Браун, Видич, Евра, Валенсия (Парк 63’), Флетчър, Карик, Нани, Гигс (Бербатов 86’), Рууни

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Арсенал: Алмуния, Саня, Галас, Вермален, Клиши, Ебуе (Бенднтер 71’), Денилсон (Едуардо 79’), Сонг, Диаби, Аршавин (Рамзи 81’), Ван Перси

Мениджър: Арсен Венгер

Жълти картони: Евра, Браун, Рууни (Манчестър Юнайтед), Сонг, Галас, Ван Перси, Алмуния, Ебуе, Саня (Арсенал)