3. Доминантен Реал Мадрид покоси Барселона в Ел Класико (ВИДЕО)

Доминантен Реал Мадрид покоси Барселона в Ел Класико (ВИДЕО)

"Белия балет" изигра отличен мач на "Бернабеу" и оглави Ла Лига

Реал Мадрид нанесе втори сериозен удар по Барселона в рамките на няколко дни. След като "каталунците" почти сигурно отпаднаха от групите на Шампионската лига, днес "белия балет" ги победи в Ел Класико с 3:1 на "Сантиаго Бернабеу".

Първият точен удар бе в сметката на Барселона, в 5-та минута, когато Рафиня успя да залъже защитник с финт и да стреля. Изстрелът бе от над 20 метра и мина малко над горната греда. Само две минути по-късно и Реал Мадрид застраши сериозно вратата на каталунците, Винисуис стреля, а рикошет направи топката много опасна и все пак тя излезе, тупкайки на сантиметри от гредата.

Страхотен шанс за Реал Мадрид в 12-та минута! Винисуис Жуниор получи топка по фланга, а той успя много добре да напредне до наказателното поле на Барселона. Бразилецът остана очи в очи с вратаря Тер Стеген, но стража на Барселона спаси удара му. Топката обаче попадна право в краката на Карим Бензема, който се намираше на правилното място в правилното време и прати топката във вратата на гостите - 1:0.

Барселона не съумява да изнесе топката, чак в 23-та минута дадоха някакъв отговор на играта на "белите" и полученото попадение. Рафиня опита опасно центриране, а топката тупна около втора греда, но там нямаше футболист на гостите. Барселона пое контрол над топката, а като че ли Реал Мадрид се прибра по-дълбоко в половината си.

Голяма грешка на Ерик Гарсия даде нов шанс за Реал Мадрид. Карвахал се възползва от слабата игра в защита и намери Винисуис Жуниор в центъра на терена, а той успя да повлече няколко човека от отбраната на Барселона със себе си, а след това се обърна и подаде към Федерико Валверде, който беше абсолютно сам на границата на наказателното поле. Валверде изпрати много плътен и силен удар по земята, а Тер Стеген почти стигна до топката, но не успя да се намеси - 2:0.

Треньорът на Барселона - Шави Ернандес, погледна към смените в 60-та минута, на терена се появиха Феран Торес, Жорди Алба и Гави, а на скамейката седнаха Рафиня, Балде и Серхио Бускетс.

В 64-та минута Бензема намери страхотно Винисуис Жуниор в наказателното поле на каталунците, Тер Стеген обаче стигна до първи топката и успя да се намеси страхотно. Останаха съмнения и за засада. И от фаул Барселона не успя да направи нещо по-интересно. Каталунците получиха шанс да изпълнят от добра позиция, а Левандовски изпрати топката в стената.

Малко след това Левандовски получи добър пас в наказателното поле, той финтира Милитао, а след това бе съборен от върхлитащия Дани Карвахал. Последваха сериозни претенции от тима на гостите за дузпа, но съдията не отсъди такава.

Ансу Фати не бе далеч от целта, когато в 78-та минута опита късмета си от границата на наказателното, но топката мина покрай гредата. Седем минути преди края обаче Барселона намали изоставането си. Ансу Фати проби отляво и центрира остро, Левандовски се размина с топката, но Феран Торес на втора греда засече за 2:1.

Надеждите на Барселона за точка се изпепелиха в 89-та минута, когато Родриго беше съборен в наказателното поле от Ерик Гарсия и самият той застана зад топката на 11-те метра и беше безкомпромисен за 3:1.

Така Реал Мадрид събра 25 точки и е еднолично начело в класирането, оставяйки Барса на три точки зад себе си.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение