3. Дортмунд се разправи с „лаутерите” – 5:0 (видео)

Дортмунд се разправи с „лаутерите” – 5:0 (видео)

Мицански влезе през второто полувреме, но не успя да промени нищо

Борусия Дортмунд нанесе второ поражение на новака в Бундеслигата Кайзерслаутерн, след като ги победи с разгромното 5:0 на своя „Сигнал Идуна Парк” в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илиян Мицански бе оставен на резервната скамейка за „лаутерите”. Той се появи в 61-ата минута в игра, правейки официален дебют в немското първенство, на мястото на Ервин Хофер, но не успя да порази мрежата на „жълто-черните”.

Гостите от Кайзерслаутерн започнаха по-добре. Постепенно Борусия взе нещата в свои ръце и стигна до попадение в 31-ата минута чрез Лукас Бариос, който получи подаване от Нури Сахин и изведе своите напред в резултата. Само седем минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Кевин Гроскройц се разписа след нова асистенция на Сахин.

През втората част треньорът на „червените дяволи” Марко Курц се опита да промени развоя на мача с вкарването на Мицански и Валх, но домакините, които имаха три победи до момента, реализираха нови два гола. В 65-ата минута Хумелс с глава направи резултата класически, а асистенцията за трети път бе на Сахин. Резервата Левандовски отбеляза за 4:0 петнайсет минути преди края, а попадението бе изработено от Куба. Крайното 5:0 оформи Лукас Бариос с втория си гол тази вечер.

С този успех Дортмунд продължи победния си ход. Борусия спечели последните си четири мача в Бундеслигата, след като падна от Леверкузен в първия кръг, и заема второто място с 12 точки, с 3 по-малко от лидера Майнц. Кайзерслаутерн е 10-и със 7 точки.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени