3. „Драконите” разглобиха „жълтата подводница”, 4-голов рецитал на Фалкао прати Порто на финал (видео)

Шампионът на Португалия записа 13-и пореден успех, след като разпиля Виляреал с 5:1 у дома, нанизвайки всичките си попадения през второто полувреме

Португалският шампион Порто продължи с невероятното си представяне през този сезон, след като записа 13-а поредна победа във всички турнири, размазвайки с 5:1 като домакин гостуващия Виляреал в първи мач от полуфиналния сблъсък между двата тима от турнири Лига Европа.

Така „драконите” спряха серията от четири визити в Европа без загуба на „жълтата подводница” и на практика си осигуриха място във финала на надпреварата в Дъблин, където ще срещнат победителя от сблъсъка между Бенфика и Брага.

Гостите логично започнаха прибрано и дисциплинирано срещата, очаквайки своите шансове на контраатака чрез бързоногите си нападатели Нилмар и Джузепе Роси.

Такива се откриха, макар Порто да стартира устремно срещата и така първата чиста голова възможност се откри пред бразилския нападател на испанците Нилмар. Кариоката бе изведен очи в очи със стража на гостите Елтон, но стреля в тялото му и неговият сънародник успя да се намеси.

В 28-ата минута партньорът на Нилмар в атака Джузепе Роси се отскубна от отбраната на „драконите”, преодоля вратаря им и стреля от малък ъгъл, но Руандо се притече на помощ и с шпагат предотврати сигурен гол. Порто отговори с удар от дистанция на Хълк, който премина на сантиметри от пазената от Диего Лопес врата, а после и Фреди Гуарин пробва късмета си, но испанският страж спаси.

В самия край на първата част „жълтата подводница” нанесе своя удар, като по този начин затвърди статистиката, че отборът е най-опасен в края на първите полувремена на срещите си в Европа.

В автор на попадението в 45-ата минута се превърна Кани, който се възползва от поредната контра на своя тим и засече с глава центриране на Нилмар, реализирайки изключително ценния гол на чужд терен за своите.

Веднага след почивката обаче Порто успя да възстанови равенството. В 47-ата минута Флакао бе изведен зад отбраната на Виляреал и фаулиран от стража на гостите, докато се опитваше да го преодолее, а после сам реализира отсъдената дузпа в 49-ата минута и така резултатът стана 1:1.

Точно след изтичането на първия час игра „драконите” успяха да стигнат и до пълен обрат. В 61-ата минута колумбийският халф Фреди Гуарин бе изведен отляво, преодоля прекия си съперник и стреля силно, а след намесата на вратаря и рикошет в гредата топката отново се върна при него и той с глава я прати в мрежата, вкарвайки 450-ия гол за Порто в европейските клубни турнири.

Точно шест минути по-късно падна и 451-ото попадение за домакините, което спокойно може да влезе в учебниците като образцова контраатака. Автор на гола отново бе колумбиец – Фалкао, който изведе с 40-метров пас Хълк отдясно, а после пробяга на спринт 2/3 от терена, за да засече центрирането му, реализирайки второто си попадение в срещата.

В 75-ата минута пък нападателят оформи своя хеттрик, след като с глава вкара центрирана от свободен удар от Гуарин топка. Това обаче не бе всичко, което Фалкао можеше да предложи в тази магическа нощ.

В последната минута на редовното време колумбиецът реализира впечатляващо попадение след ъглов удар, пращайки кълбото в обратния ъгъл на Лопес и по този начин фиксирайки крайното Порто – Виляреал 5:1, което е и най-тежката загуба за гостите в европейските клубни турнири.

Стартови състави:

Порто: Елтон, Перейра, Гуарин (’79 Соуса), Моутиньо, Фалкао (’72 Варела), Родригес (’84 Хълк), Хълк, Роландо, Сапунару, Фернандо, Отаменди;
Треньор: Андре Виас-Бояс

Виляреал: Лопес, Мусакио, Марчена, Нилмар (’72 Рубен), Касорла, Кани (’71 Матия), Катала, Валеро (’67 Мубарак), Сориано, Роси, Гаспар;
Треньор: Хуан Карлос Гаридо

Жълти картони: Хълк (’26), Фернандо (‘6), Елтон (’82) (Порто), Валеро (’41), Катала (’74);

Стадион: „Ещадио до Драгао”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1