3. „Драконите” са на финал, макар че загубиха на “Ел Мадригал” (видео)

„Драконите” са на финал, макар че загубиха на “Ел Мадригал” (видео)

Порто отстрани Виляреал с общ резултат 7:4

Португалският шампион Порто си осигури място във финала на турнира Лига Европа, след като загуби с 2:3 визитата си на Виляреал от полуфиналите на турнира, но отстрани своя съперник с общ резултат 7:4.

Срещата на “Ел Мадригал” започна със смазваща преса отстрана на домакините, които натикаха „драконите” в собствената им половина и буквално не има позволяваха да изнесат топката.

Още в шестата минута се стигна и до първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите, след като Кани стреля силно от границата на наказателното поле, но Елтон с мъка успя да отрази удара му.

Стражът на Порто обаче бе безпомощен 11 минути по-късно, когато намиращия се в положение на засада Марко Робен бе изведен отляво на атаката на кастейонците и центрира остро успоредно на вратарското поле, а връхлитащият на скорост Кани прати топката в мрежата, откривайки резултата.

В 25-ата минута звездата на гостите Фалкао, нанизал 4 попадения в първия мач, извърши груб фаул, влизайки с бутоните напред в тялото на бранител на Виляреал, но получи само жълт картон. В края на първата част обаче натрупаната умора у испанците от непрестанната преса, която упражняваха, а и многото пропуски на Джузепе Роси натежаха.

В 40-ата минута Хълк получи дълъг пас, след което стреля силно, а топката рикошира от крака на Мусакио и влетя в мрежата зад Лопес. Попадението срина психически домакините и те получиха втори гол две минути след почивката, в автор на което отново се превърна кошмарът им Фалкао.

Той бе изведен чудесно от Гуарин и без да се замисли реализира 16-ото си попадение в турнира, дърпайки още по-сериозно в листата на реализаторите и на практика пращайки своите на финала в Дъблин.

След попадението всичко вече бе ясно, освен крайния резултат. Първо гостите имаха шанс да направят победата си и още по-изразителна, след като удар на Гуарин от над 30 метра срещна гредата в 64-ата минута, а само 10 миунти по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение чрез Капдевиля. В 80-ата минута пък "Жълтата подводница" успя да стигне и до трети гол, реализиран от дузпа от Джузепе Роси.

Така Виляреал напусна надпреварата и не успя да стане едва четвъртият тим в историята, който преодолява пасив от четири гола от първата среща, но пък остана непобеден у дома.

Стартови състави:

Виляреал: Лопес, Мусакио, Бруно, Капдевиля, Матия (’57  Вакасо), Кани, Касорла (’57 Марчена), Нилмар (’66 Сена), Рубен, Роси;

Порто: Елтон, Перейра, Гуарин, Моутиньо (’52 Соуса), Фалкао, Кристиан Родригес (’32 Джеймс Родригес), Хълк, Роландо, Сапунару, Фернандо (’60 Рубен Микаел), Отаменди;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1